Hochschule der Künste Bern (HKB) ogłasza nabór na studia Master of Arts in Contemporary Arts Practice (MA CAP) (Współczesna praktyka sztuki). Są to multidyscyplinarne studia magisterskie dla artystów i artystek z obszaru sztuk pięknych, performatywnych, dźwiękowych oraz literatury i przekładu literackiego. Program MA CAP cieszy się międzynarodowym uznaniem dzięki wysokiemu poziomowi nauczania oraz zaangażowaniu w interdyscyplinarne badania w zakresie różnych dyscyplin artystycznych. Punktem wyjścia do studiów są indywidualne postawy i wybory studentów, które w połączeniu z interdyscyplinarnymi projektami i kursami sprzyjają wymianie doświadczeń ze studentami i nauczycielami z innych obszarów sztuki.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Celem studiów jest rozwijanie niezależnej postawy artystycznej w kontekście interakcji wynikających z pracy zespołowej i interdyscyplinarnej. Zajęcia pomagają  w krystalizacji indywidualnej praktyki artystycznej studentów poprzez bezpośrednie zaangażowanie w rozmaite strategie artystyczne. Dzięki znajomości współczesnych dyskursów w innych dziedzinach sztuki studenci zmieniają spojrzenie na własną pracę.

Uczestnicy i uczestniczki programu MA CAP mogą wybrać jedną bądź kilka różnych specjalizacji. Specjalizacja Sztuki performatywne poświęcona jest badaniom problematyki związanej z ciałem, przestrzenią i czasem. Performans rozumiany jako fizyczna obecność, działanie rzeczywiste lub konceptualne, występuje w różnych dziedzinach sztuki. Zajmuje się kwestiami związanymi z ciałem, przestrzenią i czasem. Ze względu na jego transdyscyplinarną historię, rozumiany jest jako zróżnicowana i otwarta dziedzina performatywności.

Performans uznawany jest za element wszystkich dziedzin sztuki zjednoczonych pod patronatem Contemporary Arts Practice. Jako forma aktywna i działanie fizyczne występuje w muzyce, sztukach pięknych i literaturze, pozostając w bliskim związku z tymi dziedzinami. Ponadto koncentracja na performatywności otwiera nowe formy reprezentacji, patrzenia, słuchania i uczestnictwa, które studenci będą badać zarówno w praktycznym działaniu, jak i w refleksji teoretycznej.

Słuchacze i słuchaczki programu mają dostęp do przestrzeni studyjnej i znakomicie wyposażonego zaplecza (laboratorium medialne, studio dźwiękowe, pomieszczenia do pracy audiowizualnej, mediateka, pracownia rzeźbiarska, umożliwiająca pracę w drewnie, metalu, materiałach syntetycznych, ceramice i materiałach tekstylnych).

Wykładowcy i wykładowczynie oraz artyści i artystki wizytujący MA CAP reprezentują rozmaite dziedziny sztuki. Prowadzą działalność artystyczną, performerską, literacką, kuratorską, muzyczną, kompozytorską, teoretyczną i krytyczną. Wspólnie z absolwentami/absolwentkami programu współtworzą wpływową społeczność zawodową.

Nabór:

Zgłoszenia do programu należy nadsyłać wyłącznie drogą elektroniczną, korzystając z formularza online: https://www.hkb.bfh.ch/en/studies/master/contemporary-arts-practice/

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15 marca 2023
Terminy ustnych egzaminów wstępnych: 12–28 kwietnia 2023
Data rozpoczęcia studiów: 18 września 2023
Więcej informacji na stronie: https://www.hkb.bfh.ch/en/studies/master/contemporary-arts-practice/

Kontakt:
Hochschule der Künste Bern (HKB)
MA Contemporary Arts Practice

Schwabstrasse 10 CH-3018 Bern
Tel. +41 31 848 49 07
e-mail: cap@hkb.bfh.ch

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close