Krakowski Teatr Tańca (współorganizator wydarzenia) ogłasza open call na warsztaty producenckie Behind the curtain, realizowane w ramach projektu Beyond Front@: Bridging Periphery.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

O warsztatach:

Behind the curtain to cykl spotkań warsztatowych, których głównym celem jest rozwój międzynarodowej sieci i know-how menedżerów kultury oraz ekspertów ds. zarządzania tańcem.

Program składa się z trzech głównych działań:

▪️ Warsztaty Offline (październik 2023 roku, w Sfantu Gheorghe, Rumunia);
▪️ 10 Masterclass Online (listopad 2023 – maj 2024);
▪️ Jobshadowing dla dwóch wybranych osób uczestniczących w Warsztatach Offline

Warsztaty Offline odbędą się w siedzibie M Studia w Sfantu Gheorghe w dniach 7–13 października 2023. Osoby uczestniczące będą miały możliwość zapoznania się z podstawami teorii i praktyki zarządzania kulturą.
Dwie osoby uczestniczące w Warsztatach Offline zostaną wybrane do udziału w Jobshadowing, praktycznych warsztatach, realizowanych w ramach dwóch międzynarodowych festiwali tańca (Monodance Festival w Budapeszcie oraz
Międzynarodowy Festiwal Tańca FLOW5 w Sfantu Gheorghe, w Rumunii).

Warsztaty Offline odbędą się w dniach 7–13 października 2023 w Sfantu Gheorghe, w Rumunii (7 października przyjazd, 13 października wyjazd).

Organizatorzy Warsztatów Offline (M Studio) zapewniają:

● zakwaterowanie na 6 nocy;
● wyżywienie podczas pobytu;
● dofinansowanie kosztów podróży do i z Sfantu Gheorghe w kwocie 150 euro / osoba;
● po Warsztatach Offline w Sfantu Gheorghe dwóm wybranym osobom przyznane zostanie stypendium (Jobshadowing) w wysokości 2 tys. euro każdy.

Mentorzy Warsztatów Offline:

● Gyuri Szabó – kierownik Trafó House of Contemporary Arts, Węgry;
● Mirna Zagar – dyrektorka artystyczna Dance Week Festival w Zagrzebiu, Chorwacja;
● Simona Deaconescu – choreografka i dyrektorka artystyczna Tangaj Collective, założycielka BIDFF – Międzynarodowego Festiwalu Filmów Tanecznych w Bukareszcie, w Rumunii

Projekt realizowany jest w ramach projektu Beyond Front@: Bridging Periphery (projekt Kreatywnej Europy 2023–2026), stworzony przez Közép-Európa Táncszínház
(Węgry), Bunker (Słowenia), Hrvatski Institut za Pokret i Ples – HIPP (Chorwacja), Krakowski Teatr Tańca (Polska), M STUDIO (Rumunia) i Vitlycke – Centre for Performing Arts (Szwecja) w celu wspierania lokalnego rozwoju dziedzin tańca współczesnego.

Jak aplikować?

Aplikacje można składać mailowo, na adres: office@m-studio.ro

W zgłoszeniu należy uwzględnić:

● CV zawierające informacje o wykształceniu i doświadczeniu zawodowym;
● krótki list motywacyjny o tym, dlaczego kandydat/kandydatka chce wziąć udział w programie, w jaki sposób może poprawić swoją karierę i jaki jest jego/jej poziom zaangażowania.

UWAGA!
Rozpatrywane będą jedynie aplikacje kandydatów i kandydatek, którzy mogą uczestniczyć zarówno w Warsztatach Offline, jak i Warsztatach Online.

Do kiedy można aplikować?

Zgłoszenia można przesyłać do 28 sierpnia 2023. Wyniki open callu zostaną ogłoszone do 10 września 2023 roku.

W razie pytań organizatorzy zachęcają do kontaktu mailowego: office@m-studio.ro

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close