Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina – Filia w Białymstoku (Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki) zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej KO-RESPONDENCJA. Na styku sztuk. Odbędzie się ona w dniach 21–22 października 2023 roku w Białymstoku.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Komitet naukowy i organizacyjny:
dr hab. Joanna Cieślik-Klauza
dr hab. Tomasz Baranowski
mgr Ewa Wojno

Miejsce obrad:
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Filia w Białymstoku,
ul. Kawaleryjska 5,
15-324 Białystok.

***

Założenia i cele konferencji:

Kontynuacja cyklu spotkań interdyscyplinarnych ma na celu poszerzenie spektrum zagadnień dotyczących korespondencji sztuk. Spotkania o charakterze naukowym, wykłady, prezentacje i dyskusje, oraz realizowane podczas konferencji projekty artystyczne stały się impulsem do rozwoju interdyscyplinarnych poszukiwań. Celem konferencji jest zastanowienie się nad szeroko pojętymi kontekstami sztuki, jej wielowymiarowością i wzajemnym przenikaniem się różnych dyscyplin. Próbując rozwinąć i pogłębić obszary pogranicza sztuk, tworzymy rozpoznawalne już w kraju miejsce artystyczno-naukowego dialogu.

Szukamy pytań z pogranicza sztuk i staramy się na nie konstruktywnie odpowiadać…

Czym jest sztuka we współczesnym świecie? Czym była w procesie historycznym? Jakie związki zachodzą pomiędzy różnymi dziedzinami artystycznymi? Czym są dawne i współczesne konteksty sztuki? Jaki wpływ wywierają one na przekaz artystyczny? Czy możliwy jest wpływ sztuki na rzeczywistość? Relacje między rzeczywistością a kreacją artystyczną. Film jako integralne dzieło sztuki? Jak zmienia się w procesie historycznym etos sztuki? Sztuka i filozofia. Psychologia w sztuce. Sztuka i nauki ścisłe. Interdyscyplinarność w sztukach nowoczesnych. Dzieło sztuki i jego funkcja w świecie rzeczywistym. Jakie są granice użyteczności sztuki?

Organizator proponuje refleksję skupioną wokół następujących obszarów tematycznych:

*     szeroko pojęte konteksty sztuki i ich wzajemne przenikanie się,
*     prezentacja sylwetek artystycznych, wypowiadających się na styku różnych sztuk,
*     prezentacja oraz analiza interdyscyplinarnych dzieł sztuki,
*     sztuka i jej relacje z nauką,
*     socjologiczne, psychologiczne i filozoficzne aspekty sztuki,
*     film i inne sztuki wizualne,
*     pogranicza poezji, prozy,
*     interakcje artystyczne.

Zgłoszenia w formie wypełnionego formularza oraz abstrakt wystąpienia należy przesłać do dnia 31 sierpnia 2023 roku na adres elektroniczny: joanna.cieslik-klauza@chopin.edu.pl

FORMULARZ do pobrania

Opłatę konferencyjną 250 zł należy wpłacić po otrzymaniu informacji zwrotnej do 10 września 2023 na numer konta: 70 2490 0005 0000 4600 5158 8131

Opłata obejmuje: udział w konferencji i materiały konferencyjne.

Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close