W ramach 19. Festiwalu „Kalejdoskop” w Białymstoku odbędą się warsztaty z Anną Piotrowską i Alexeyem Torgunakovem. Termin: 3-5 czerwca.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Piątek, 3 czerwca
SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10

15.00-16.30: Anna Piotrowska „Motywacja i energia w tańcu”

16.35 – 18.05: Alexey Torgunakov „Taniec neoklasyczny”

Sobota, 4 czerwca
SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10

10.00-11.30: Anna Piotrowska „Motywacja i energia w tańcu”

11.40-13.10: Alexey Torgunakov „Taniec neoklasyczny”

Niedziela, 5 czerwca
SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10

10.00-11.30: Alexey Torgunakov „Taniec neoklasyczny”

11.40-13.10: Anna Piotrowska „Motywacja i energia w tańcu”

Cennik warsztatów:

Karnet za trzy zajęcia po 1,5 h u jednego instruktora: 150 zł
1 lekcja – 60 zł/lekcja
2 lekcje – 55zł/lekcja
3 lekcje – 50 zł/lekcja

Motywacja i energia w tańcu | Anna Piotrowska

Zaproponuję szybkie kombinacje, które pozwolą eksplorować pobudzanie energii i uzyskać satysfakcję w ruchu, dodając szybkie zadania improwizacyjne. Zapraszam!
Anna Piotrowska

Anna Piotrowska – doktor w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie rytmiki i tańca, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, tancerka. Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca eferte, założycielka „mufmi” w Warszawie (od 1995), producent teatralny. Od 1996 roku stworzyła ponad 120 autorskich choreografii i przedstawień. Obecnie dyrektorka Teatru Rozbark i prodziekan Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Kierownik artystyczny zespołu Teatru ROZBARK w Bytomiu (2014-2018). Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu ogólnopolskich I międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych. Otrzymała nagrodę Województwa Śląskiego „Złotą Maskę 2016” za całokształt pracy, za reżyserie i choreografie spektakli dla Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK w 2015 roku. Spektakl bless the king_nieliryczna pieśń otrzymał nagrodę na Festiwalu SzekspirOFF 2018 w Gdańsku. W tym roku otrzymała Nagrodę Teatralną „Złotą Maskę” w Województwie Śląskim w kategorii CHOREOGRAFIA / RUCH SCENICZNY za choreografię spektaklu GEMINI tryptyk oraz Policzalni w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark.

Taniec neoklasyczny | Alexey Torgunakov

Taniec neoklasyczny opiera się przede wszystkim na technice tańca klasycznego. W trakcie lekcji będziemy poszerzać zwykłe klasyczne formy, czerpiąc inspiracje z technik tańca współczesnego, a także  uwzględniać charakterystyczne elementy tańca modern.
Alexey Torgunakov

Zajęcia składają się z rozgrzewki i krótkich kombinacji, których celem jest przygotowanie tancerza i jego ciała do wykonania rozszerzonej choreografii tanecznej, której tancerze nauczą się pod koniec zajęć.  Tancerze, którzy są zaznajomieni z technikami tańca klasycznego lub którzy kiedykolwiek zetknęli się z technikami tańca neoklasycznego, będą zainteresowani wypróbowaniem choreografii neoklasycznej,  którą tworzy Alexey w oparciu o jego wieloletnie doświadczenie taneczne.

Tancerze niemający doświadczenia w tańcu klasycznym i neoklasycznym będą zainteresowani zapoznaniem się z elementami choreograficznymi tych stylów, co poszerzy ich wiedzę i wzbogaci ich  słownictwo choreograficzne.

Alexey Torgunakov ukończył Moskiewską Akademię Choreografii jako artysta baletu w 2004 roku i jako pedagog ze stopniem magistra w 2008 roku. Po ukończeniu Akademii dołączył do zespołu artystycznego Teatru Bolszoj (Moskwa, Rosja), gdzie występował w repertuarze klasycznym i współczesnym. Tańczył w pierwszych obsadach baletów neoklasycznych i współczesnych. Występował w spektaklach takich choreografów jak: Angelin Preljocaj, Jiri Kylian, Roland Petit, Alexei Ratmański, John Neumeier, Tatiana Baganova, Yuri Grigorovich, Natalia Shirokova i inni. Po produkcji z Tatianą Baganovą (The Rite of Spring) w 2013 roku został zaproszony do kierowanego przez nią prestiżowego Provincial Dances Theater (Jekaterynburg, Rosja), gdzie zaczął również pracę pedagogiczną. Występował w spektaklach takich choreografów jak: Ivgi&Greben, Tatiana Baganova. W 2013 wspólnie z Olegiem Stepanovym utworzyli mover|evermore creative|duet. Tworzą i poszukują łącząc taniec z innymi dziedzinami sztuki. Jako duet współpracują także z innymi artystami i grupami, między innymi z Vozdukh Dance Company (Krasnodar/Rosja). Od 2014 roku Alexey jest związany z Bytomskim Teatrem Tańca i Ruchu ROZBARK jako tancerz i pedagog.

Więcej informacji: festiwal-kalejdoskop.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close