Krakowski Teatr Tańca Ogłasza nabór do udziału w Letniej Akademii Tańca.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Wspólnie z partnerami projektu Beyond Front@: Bridging Periphery do 28 maja przyjmuje zgłoszenia do udziału w dziesięciodniowych warsztatach tańca w Budapeszcie.

Do składania aplikacji organizatorzy zapraszają zawodowych tancerzy i zawodowe tancerki z Polski, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Rumunii i Szwecji, posiadających dyplom lub udokumentowane doświadczenie zawodowe, posługujących się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym.

Spośród aplikujących wybrana zostanie 14-osobowa grupa, która w okresie 12–22 czerwca pracować będzie pod okiem trojga pedagogów: Agnieszki Bednarz-Tyran (Polska), Rumiko Otsuki (Japonia/Szwecja) oraz Mártona Csuzi (Węgry). Warsztaty zakończy pokaz w Bethlen Theatre w Budapeszcie.

Spośród uczestników Akademii wybranych zostanie troje tancerzy, którzy otrzymają stypendium w wysokości 2 000 euro na realizację własnych prac solowych.

Wszystkim uczestnikom organizatorzy zapewniają:

  • bezpłatny udział w warsztatach;
  • zwrot kosztów podróży w wysokości 130 euro;
  • zakwaterowanie;
  • diety/per diem w wysokości 25 euro/dzień (11 dni, w sumie 275 euro);
  • bezpłatny transport lokalny

Wszystkich zainteresowanych organizatorzy proszą o wypełnienie formularza (języku angielskim), dostępnego w linku:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc_3zfKRnkX1-FR5ALB-i0H3wVVzZ9EPI1tTFklodnz4kn3QA/viewform

W razie pytań należy pisać na adres e-mail: krakowskiteatrtanca@o2.pl

Szczegółowe informacje: https://cedt.hu/intensivesummerdanceacademy2023/

Beyond Front@ (2023-2026) to projekt współpracy, współfinansowany przez Program Kreatywna Europa Kultura Creative Europe. Misją projektu jest wzmocnienie sceny tańca współczesnego w regionie Europy Środkowej, poprzez łączenie i wspieranie środowisk tańca – artystów, menedżerów, krytyków, festiwali i instytucji. Trzy główne obszary działania, które zostaną podjęte w projekcie to strategie współpracy, budowanie potencjału i zrównoważona produkcja kulturalna w regionie. Priorytety projektu to wspieranie edukacji i produkcji, synergia oraz zwiększenie widoczności regionu. Projekt realizują: Central Europe Dance Theatre – CEDT (Węgry), Bunker (Słowenia), Hrvatski Institut za pokret i ples – HIPP (Chorwacja), Krakowski Teatr Tańca (Polska), M Studio (Rumunia) i Vitlycke – CPA (Szwecja)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close