Fundacja Burdąg zaprasza na trzydniowy II Plener choreograficzny: No Border, organizowany w Studiu Burdąg na Mazurach.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Kryzys humanitarny na granicy polsko-białoruskiej trwa od kilku miesięcy. Niedawno rozpoczęła się wojna na Ukrainie, a tysiące osób ucieka do Polski przed rosyjską agresją. W tej sytuacji czujemy frustrację spowodowaną bezradnością, brakiem wpływu i beznadzieją. Mamy jednak różną wrażliwość i odporność, a więc różnie radzimy sobie z tym, co się dzieje na granicy. Część z nas angażuje się bardziej, część mniej. Na tyle, na ile może i potrafi. Nierzadko mamy poczucie, że to, co robimy na rzecz wsparcia i ochrony uchodźców, uchodźczyń i innych ludzi w ruchu, to za mało. Albo że nasze działania artystyczne tracą sens w obliczu tragedii osób cierpiących i umierających w lasach na granicy. Jednak nie wszystkie i nie wszyscy z nas to aktywistki i aktywiści. Szukamy swoich sposobów na działanie w zgodzie ze sobą i światem. Różnie nam to wychodzi i mamy do tego prawo. Mamy prawo do tego, żeby sobie z tym nie radzić, szukać i zadawać sobie pytania: jak, co dalej, którędy?

Niektórzy ludzie poprzez praktykę ruchową, choreograficzną szukają sposobu na zaangażowanie się we wsparcie i w pomoc ludziom przekraczającym granicę. Plener jest skierowany do osób zajmujących się tańcem i choreografią, które chcą się spotkać i w przyjaznym gronie podyskutować o swoim miejscu w tej całej sytuacji, poszukać odpowiedzi i zadać pytania, może nawet te mniej wygodne. Zainspirować się, podzielić swoim doświadczeniem i własną praktyką.

Zaproszenie na plener skierowane jest zarówno do osób, które chcą uczestniczyć w warsztatach, a także do tych, którzy mogą zaproponować swoją praktykę ruchową czy choreograficzną, związaną z tematyką granicy. To może być coś dosłownego, konkretnego albo symbolicznie nawiązującego do tytułu pleneru – No Border.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach pierwszej grupy są proszone o wysłanie maila na adres: choreoplener@gmail.com.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach drugiej grupy są proszone o wypełnienie formularza on-line. Należy w nim wpisać swoje imię i nazwisko, tytuł praktyki i jej krótki opis oraz przewidywany czas trwania. Link do formularza można znaleźć na stronie:
https://forms.gle/uJ4uk4vY1AhgJFPR8.

Na warsztaty można się zapisywać do 10 kwietnia.

Program pleneru zostanie stworzony w grupie pierwszego wieczoru pleneru, w oparciu o zgłoszone praktyki oraz dwa warsztaty poprowadzone przez zaproszone gościnie (szczegóły zostaną ogłoszone niebawem). Na razie udział w plenerze i poprowadzenie praktyki ruchowej zapowiedziały grupa Powitańce i Weronika Pelczyńska.

Organizatorom zależy na tym, aby oni i uczestnicy warsztatów wspólnie zaopiekowali się sobą i przestrzenią – w demokratyczny i siostrzeński sposób. Temat granicy jest ogólnie okazją do tego, by zastanowić się nad praktykami wspierającymi osoby działające na rzecz uchodźców, a także wszystkich, którzy przeżywają stres wywołany tym kryzysem – nawet gdy tylko dostają o nim wiadomości czy tym bardziej są obciążeni związaną z tym pracą.

W związku z tym przygotowywanie przestrzeni i posiłków będzie wspólne. Szczegóły zostaną ustalone na miejscu.

Warsztaty w Burdągu zaczną się 10 kwietnia (niedziela) po południu i potrwają do 13 kwietnia (środa), do około południa (zakończenie po śniadaniu i pożegnalnej wspólnej praktyce). Miejsce: Kolonia Burdąg 68, 12-122 Jedwabno

Koszt pleneru:
Plener kosztuje 500 zł. Organizatorki nie zarabiają na organizacji pleneru – każda osoba płaci 130 zł za spanie i salę (po kosztach) oraz jedzenie (70 zł studio i łóżko + 60 zł jedzenie, trzy wegańskie posiłki dziennie przygotowywane wspólnie). Za trzy doby należy zapłacić 390 zł. Pozostałe 110 zł trzeba przekazać na wsparcie prouchodźczych działań Grupy Granica.

W razie pytań należy pisać na adres e-mail: choreoplener@gmail.com.

Więcej informacji o Studiu Burdąg: http://burdagstudio.com

Więcej informacji o wydarzeniu: https://fb.me/e/2bQnJu9Lg

.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close