Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Teatr ROZBARK zaprasza na warsztaty mistrzowskie, które odbędą się w dniach 27-28 sierpnia. Zajęcia z tańca współczesnego adresowane są do osób zawodowo zajmujących się tańcem i choreografią oraz do studentów wydziału tańca. Każdy warsztatowy blok trwa 90 minut. Warsztaty mistrzowskie z artystami to niepowtarzalna okazja do czerpania wiedzy od wyjątkowych gości.

 

Kiedy:

27 sierpnia (piątek), godz. 17.30-19.00 warsztaty z Wojciechem Mochniejem | studio A

27 sierpnia (piątek), godz. 19.00-20.30 warsztaty z Andrzejem Morawcem | studio B

28 sierpnia (sobota), godz. 10.00-11.30 warsztaty z Mariuszem Olszewskim | studio A

 

Gdzie: Teatr ROZBARK.

 

Koszt:

– pojedyncza lekcja 70 zł za osobę,

– pakiet dwóch wybranych lekcji 120 zł za osobę,

– pakiet trzech lekcji 160 zł za osobę.

 

Ważne informacje:

– obowiązuje wygodny ubiór sportowy;

– uczestnicy tańczą boso lub w skarpetkach;

– osoby spóźnione nie będą wpuszczane na salę, dlatego prosimy o przybycie co najmniej na 10 minut przed rozpoczęciem zajęć;

– warunkiem uczestnictwa jest akceptacja regulaminu warsztatów,

– uzupełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia należy przesłać na adres: bow@teatrrozbark.pl

– liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń (10 osób na jeden blok zajęć).

 

Informacje o prowadzących

 

Dr hab. Andrzej Morawiec – absolwent bytomskiej Państwowej Szkoły Baletowej (1986) oraz Leningradzkiego Instytutu Kultury na wydziale Choreografii i Pedagogiki Baletu (1990). Tańczył w zespole baletu Państwowej Opery Śląskiej i Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu, gdzie jednocześnie zajmował się asystenturą i repetycją prac choreografów zagranicznych. Występował gościnnie w Gdańskim i Kieleckim Teatrach Tańca. Wykładowca metodyki nauczania tańca współczesnego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na specjalności: Pedagogika Baletowa oraz Choreografia i Teoria Tańca. Nauczyciel tańca współczesnego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku. Pod czujnym okiem Andrzeja Morawca uczniowie tych szkół stają na podium wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów tańca, między innymi: w Gdańsku, Bytomiu, Kijowie, Rydze. Od 2019 nauczyciel tańca współczesnego w Niepublicznej Szkole Sztuki Tańca w Siedlcach. Prowadzi warsztaty tańca współczesnego i klasycznego w kraju i za granicą. Jego choreografie wzbogacały repertuary m.in.: Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Bałtyckiej, Teatru Miejskiego w Gdyni, Kieleckiego Teatru Tańca, Teatru Rozrywki w Chorzowie. Dwukrotnie wyróżniony przez Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej Nagrodą Indywidualną II stopnia, za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce. W 2010 roku uzyskał tytuł doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej rytmika i taniec, habilitowany w 2020. W 2014 roku oznaczony „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zdobywca nagrody ufundowanej przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, za najciekawszą i najbardziej wartościową choreografię numeru dowolnego na XXI Ogólnopolskim Konkursie Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego w 2019 roku.

 

Mariusz Olszewski – jest wielokrotnie nagradzanym, byłym tancerzem pierwszego składu Śląskiego Teatru Tańca. Tancerz, choreograf i nauczyciel tańca. W swojej praktyce łączy style oparte na wielu technikach ruchowych i aktorskich. Był związany z polską edycją programu „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”, w którym stworzył ponad 35 choreografii. Autor finałowej choreografii zwycięzców „Tańca z Gwiazdami” – Julii Kamińskiej i Rafała Maseraka „Przenikanie”. Współpracował z wieloma choreografami i zespołami tanecznymi na całym świecie. Jego choreografie prezentowały m.in. najważniejsze zespoły tańca współczesnego w Minneapolis. Od 1996 przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie występował na najbardziej prestiżowych scenach Ameryki – Joyce Theater w Nowym Jorku, Kennedy Center w Waszyngtonie, czy Ordway, Guthrie Theater i The Cowles Center w Minneapolis, a także na najważniejszych festiwalach tańca współczesnego, m.in. American Dance Festival, Jacob’s Pillow, Bates Dance Festival, które nazywane są „potrójną koroną tańca współczesnego”. W latach 2003-2010 roku współpracował, jako dyrektor artystyczny, choreograf i kierownik prób z Beyond Ballroom Dance Company – zespołem tańca, który łączy doświadczenia sportowego tańca towarzyskiego z tańcem współczesnym tworząc widowiska teatralne. Od lat wspiera artystycznie wiele par tańca towarzyskiego. Jest autorem choreografii dla Mistrzów Świata i USA w American Sooth, jak również finalistów Blacpool Dance Festival. W 2005 roku, jako pierwszy polski tancerz, otrzymał prestiżową nagrodę The McKnight Fellowship for Dancer przyznawaną za dokonania w sztuce tańca.

 

Wojciech Mochniej – tancerz, choreograf, pedagog, producent filmów i spektakli.
Pochodzi z Lublina, obecnie mieszka w Kanadzie, gdzie wykłada na Uniwersytecie Calgary. Do 1994 tancerz Śląskiego Teatru Tańca. Wpółpracował z wieloma wybitnymi artystami m.in. J.Łumiński, A.Sokolow, M.Haim, A. Aaltokoski, A.Kaiser, D. Monk. Po współpracy z R.Chung oraz Ch.Aiken zmieniła się radykalnie jakość jego ruchu oraz sposób tworzenia. W 1994 z M. Monteros założył Gdański Teatr Tańca, od 2002 W&M PHYSICAL THEATRE. Wykładowca na Calgary University, gdzie uczy kompozycji, techniki oraz dance with camera. Przez ponad 36 sezonów stworzył wiele nagradzanych spektakli, które prezentowane na wielu scenach i Festiwalach zarówno w Kanadzie, USA jak i Europie. Mochniej był rezydentem w Bruckner Conservatory. Był członkiem Theatre Junction Company of Artist (Calgary), pedagogiem Decidedly Jazz Danceworks oraz choreografem w polskiej edycji „You can dance”.„Dance Europe” nagrodził jego „Just po prostu” jako najlepszy performance w kategorii „Male Dancer”. Otrzymał nagrody miast Gdańska i Lublina za zasługi dla tańca. W ramach Zamówień choreograficznych IMIT 2018, 2019 stworzył niezależną produkcję pt.: „We_selle”, zaprezentowaną w ramach Polskiej Sieci Tańca oraz programu Teatr Polska oraz „Intercepted”, na zespół Kieleckiego Teatru Tańca. Nadal poszukuje nowego języka ruchu i form komunikacji pomiędzy artystą a widzem. Zrealizował wiele projektów filmowych zarówno jako performer jak i autor koncepcji, montażysta i operator. Obecnie pracuje nad projektem filmowym pt.: „Place and Displaced”.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close