Z okazji obchodów swojego 10-lecia Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark zaprasza na wyjątkowy cykl warsztatów aktorskich i tanecznych. Zainicjuje go spotkanie z Piotrem Wachem – reżyserem i performerem, byłym tancerzem Teatru ROZBARK, znanym z takich spektakli, jak: Democratic body, Zagubieni w skórze, Podziemne słońca, Fast Foot Food w reżyserii i choreografii Anny Piotrowskiej. Warsztaty masterclass dotyczyć będą zagadnienia kreacji postaci w oparciu o działania ruchowe, performatywne czy taneczne.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Termin warsztatów: 6 kwietnia 2024
Czas trwania: 10.00–13.00
Liczba miejsc ograniczona

Warsztaty skierowane są zarówno do osób początkujących, jak i do chcących spróbować swoich sił w aktorstwie performatywnym, studentów Wydziału Teatru Tańca (16+).

Zalecany wygodny, luźny ubiór, obuwie zmienne oraz butelka wody.
Na warsztaty należy zabrać dowolne narzędzia do pisania i przygotować jeden utwór literacki (wiersz, fragment prozy, monologu, reportażu) wydrukowany na kartce A4, czcionka Times New Roman, rozmiar 12 pkt.
Podczas zajęć obowiązuje zakaz używania telefonów komórkowych.

Bilety w cenie 160 zł od osoby do nabycia po kliknięciu w link: Postać z ruchu – Warsztaty aktorskie z Piotrem Mateuszem Wachem.

Wychodząc naprzeciw osobom, które chciałyby wziąć udział w warsztatach w weekend 6 i 7 kwietnia, a nie są z okolic, Teatr ROZBARK przygotował ofertę specjalną dla osób przyjezdnych: 50% rabatu na nocleg w Pokoje gościnne ROZBARK. Promocja obowiązuje wyłącznie dla osób, które zakupią komplet biletów na warsztaty (Postać z ruchu, Taniec intuicyjny i Joga flow) odbywające się w dniach 6 i 7 kwietnia.

Aby skorzystać z promocji, należy okazać bilety przy zameldowaniu. Oferta jest ważna do wyczerpania pokojów.

Uwaga! Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów przy niewystarczającej ilości uczestników.
Regulamin warsztatów oraz karta zgłoszenia na warsztaty znajdują się w szczegółach danego wydarzenia w kalendarium.

Link do wydarzenia na Facebooku.

O prowadzącym:

Piotr Mateusz Wach – student reżyserii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Absolwent Wydziału Teatru Tańca AST w Bytomiu (2015) oraz Letniej Międzynarodowej Akademii Sztuk Pięknych i Mediów w Wenecji (kierunek: choreografia i performance, 2017). Pracował jako aktor, performer i choreograf w Polsce i za granicą. Jest  także wykładowcą akademickim krakowskiej AST (przedmiot: performance i praktyki performatywne na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu).
Wach określa się jako ekspresjonistę nowej fali tworzącego teatr na przecięciu performansu, choreografii i radykalnych strategii dramaturgicznych. Jego zainteresowania oscylują wokół intermedialności sztuki, autonomii języka i wielopoziomowych konstrukcji dramaturgicznych. Tematycznie krąży wokół irracjonalności i brutalności egzystencji ludzkiej. Ma obsesję detalu. Lubi niejednoznaczność w twórczości, jak np. błądzenie między jawą a snem.

Nagrody:

Grand Prix 21. Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku za Rytuał 23 albo obrazy ze śmierci wodza (2017)
Nagroda „Shaking The Walls” za Sen Kalibana (2019)
Nagroda „Złota Czacha” za Ryszard. Ciało z gniewu (2015)
Złota Maska Woj. Śląskiego za choreografię do spektaklu Heimsuchung/Nawiedzenie (2013)

Stypendysta Prezydenta Miasta Krakowa (2023), Prezydenta Miasta Wrocławia (2021), Marszałka Województwa Śląskiego (2015), a także dwukrotny stypendysta Alternatywnej Akademii Tańca (2018, 2019) realizowanej przez Art Stations Foundation Grażyny Kulczyk w Poznaniu.

WARSZTATY Z OKAZJI 10-LECIA TEATRU ROZBARK

Postać z ruchu – warsztaty aktorskie z Piotrem Mateuszem Wachem
6 kwietnia 2024, godz. 10.00
Czas trwania: 10.00 – 13.00 / liczba miejsc ograniczona
Warsztaty aktorskie 16+ dla licealistów, studentów i dorosłych.

Joga flow i taniec intuicyjny – zajęcia z Łukaszem Szleszyńskim
7 kwietnia 2024
Joga flow: 10.00–11.15 (75 min.), cena: 70 zł.
Taniec intuicyjny: 11.30–12.45 (75 min.), cena 70 zł.
Pakiet joga flow + taniec intuicyjny, cena: 120 zł.

Warsztaty tańca współczesnego ze Stefano Silvino
20 kwietnia 2024, godz. 10.00
I blok zajęć godz. 10.00–11.00, gr. wiekowa 7–12 lat, poziom open, cena: 120 zł.
II blok zajęć godz. 11.30–13.00, gr. wiekowa 13+, poziom open, cena: 150 zł.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close