Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM zapraszają na czerwcowe laboratoria ruchowe. Warsztaty są otwarte dla wszystkich, bez względu doświadczenie czy sprawność ruchową.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Laboratoria ruchowe to improwizacja kontaktowa oraz forum działań improwizacji tanecznej artystów/artystek, pedagogów/pedagożek i muzyków improwizujących.

Szczegóły dotyczące wydarzenia:

Klara Łucznik, Kasia Tekielska
CST Laboratorium ruchowe: Global Underscore

Termin: 22 czerwca 2023 (czwartek), godz. 18.00–21.30

Miejsce: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12, Warszawa

Underscore jest praktyką uważnego jamu improwizacji kontaktowej, opracowaną przez Nancy Stark Smith, jedną z twórczyń i światowych edukatorek KI. Jego struktura pozwala na pełne spektrum ekspresji energetycznej i fizycznej, ucieleśniające szereg form i zmieniających się stanów. Praktyka Underscore jest opisana i ustrukturalizowana, ale mimo to nieprzewidywalna. Przechodzi przez szeroki zakres stanów dynamicznych, w tym długie okresy bardzo małej, prywatnej i cichej aktywności wewnętrznej oraz inne okresy wyższej energii i tańca w grupie. Data przesilenia letniego rozpoczyna światowe obchody Underscore – jamy w tej formie odbywają się na całym świecie, często w tym samym czasie (sobota po przesileniu). Nasze spotkanie będzie wpisane w te wydarzenia.

Program spotkania:

18.00 – wprowadzenie do praktyki Underscore poprowadzi Klara Łucznik
19.00 – jam Underscore z muzyką na żywo Kasi Tekielskiej
21.30 – krąg zamykający praktykę

Wszystkim zainteresowanym organizator poleca odwiedzenie strony Nancy Stark Smith → nancystarksmith.com; obejrzenie relacji filmowej z praktyki Global Underscore prowadzonej przez Nancy w ramach V edycji festiwalu Warsaw CI Flow → link

Zapisy

Wstęp na zajęcia jest bezpłatny. Obowiązują jednak zapisy (od 12 czerwca): https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd0JMPwcEJW-WLQowodH9QzfQpI7msfVDdX4Zh4kx9Gu9aWFA/closedform

Organizator prosi o punktualność.

***

O prowadzących:

Klara Łucznik specjalizuje się w byciu pomiędzy: pomiędzy sztuką a nauką, pomiędzy tańcem a psychologią, pomiędzy ucieleśnieniem a uciekającymi myślami, pomiędzy improwizacją a potrzebą struktury. Zaczęła od studiowania fizyki teoretycznej, praktykuje fizyczność w ruchu. Obroniła doktorat na pograniczu psychologii i sztuk performatywnych o twórczości i flow (poczuciu przeływu) w tanecznej improwizacji grupowej (University of Plymouth, UK), członkini Institute for Study of Somatic Communication, kierowanego przez Nitę Little. W poszukiwaniach tanecznych odkrywa ucieleśnioną komunikacją, rolą dotyku i przygląda się, jakie jeszcze pozytywne skutki uboczne przynosi praktykowanie improwizacji tanecznej. W międzyczasie organizuje przestrzenie dla tańca: kuratorka Warsaw CI Flow, Laboratoriów Ruchowych w MIKu, współorgranizatorka działań KI w Totnes, UK. Swoją pasję dla improwizacji grupowej konsoliduje w cyklu warsztatów Robiąc Miejsce.

Kasia Tekielska to absolwentka klasy altówki Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku oraz Koninklijk Vlaams Conservatorium w Antwerpii. Gra również na skrzypcach, śpiewa i komponuje własną muzykę. Brała udział zarówno w koncertach muzyki klasycznej, jak i tych związanych z innymi gatunkami muzycznymi. Współpracowała z zespołami, takimi jak: The Frozen North (post rock), Ba Bu (autorskie aranżacje coverów na 3 głosy i looper) oraz z Emmą Bonnici (folk, pieśni tradycyjne). Na swojej ścieżce spotyka się też z artystami z innych dziedzin sztuki – tworzy muzykę do spektakli tańca (cykl performansów Połączeni / Fundacja Sztuka Ciała), inspirowaną malarstwem, rzeźbą. Regularnie pracuje z tancerzami, tworząc muzykę na żywo pod improwizacje.

***

Projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie, edycja IV
Kuratorki: Klara Łucznik i Zuzanna Bukowski
Organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM
Współfinansowanie: miasto st. Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close