Fundacja Performa zaprasza na warsztaty tworzenia choreo-grafik z Magdą Przybysz, w ramach festiwalu Pamięć miasta – pierwszego festiwalu tańca współczesnego w Częstochowie. Warsztaty odbędą się 7 i 8 czerwca. 

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Zapraszamy Cię na warsztaty tworzenia choreo-grafik prowadzone przez choreografkę Magdę Przybysz. Zazwyczaj warsztaty choreograficzne czy taneczne kojarzą się z zajęciami na sali. Tym razem naszym miejscem do tańczenia będzie laptop i plik tekstowy, a tancerzami i tancerkami Wasze dłonie poruszające się po klawiaturze. Niczym w zabawie w chowanego będziemy szukali i szukały oraz odnajdywali i odnajdywały skryte, sekretne i pochowane fragmenty wspomnień związanych z Częstochową. Uruchomimy je i skomponujemy pod okiem twórczyni koncepcji choreografik, a następnie każde z nich wydrukujemy na kartce po to, a by zaprezentować publiczności.

Zapraszamy Cię do stworzenia wspólnej wystawy, w której zatańczy Twoje choreo-graficzne częstochowskie wspomnienie.

Harmonogram:

7 czerwca, godz. 10.00-15.00 warsztaty z Magdą Przybysz
8 czerwca, godz. 16.30 pokaz powarsztatowy

Miejsce: Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, ul. Pułaskiego 15

Zapisy: performa@fundacjaperforma.com

Magda Przybysz – choreografka, performerka, osoba pisząca. Swoją drogę zaczynała w Eksperymentalnym Studio Tańca Iwony Olszowskiej w Krakowie. Wciela choreograficzne strategie na scenie, w filmie, literaturze oraz przestrzeniach publicznych. Współpracowała między innymi z kolektywami MML i HOTELOKO movement makers, Klaudią Hartung-Wójciak, Igą Gańczarczyk, Anu Czerwińskim, Jakubem Wróblewskim, Patrykiem Lichotą.

Wykładowczyni na SWPS (Komunikacja w organizacji oparta na empatii) na Akademii Muzycznej w Łodzi (Somatyka w tańcu i terapii), prowadzi także warsztaty semestralne na Uniwersytecie Warszawskim (Wydział Sztuk Społecznych). Stypendystka MKiDN (2012, 2020) w dziedzinie tańca, a także stypendystka Stypendium twórczego Grażyny Kulczyk z zakresu współczesnej choreografii (2021).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close