Po takich miastach jak Umeå, Barcelona, Pilzno Aarhus, Sofia, Paryż i Elefsina, Springback Academy organizuje kolejną edycję warsztatów dla aspirujących krytyków i krytyczek tańca w ramach corocznego festiwalu Spring Forward, organizowanego przez europejską sieć Aerowaves. Przyszłoroczna edycja festiwalu odbędzie się w Dublinie. Warsztaty Springback Academy zaplanowane są w dniach 26–29 kwietnia 2023 roku jako jedno z wydarzeń towarzyszących festiwalowi.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Organizatorzy poszukują 10 entuzjastycznych osób, dysponujących wcześniejszym doświadczeniem w zakresie krytyki tanecznej. Uczestnicy i uczestniczki wezmą udział w zajęciach prowadzonych przez czołowych krytyków i krytyczki tańca, tj. Donald Hutera („The Times”), Sanjoy Roy („The Guardian”), Kelly Apter („The Scotsman”) i Laura Cappelle („New York Times”).`

Krytyka tańca najwyższej klasy

Pracując pod opieką doświadczonych mentorów i mentorek, osoby uczestniczące w warsztatach Springback Academy współtworzą i kształtują dyskusje o tańca oraz biorą w nich udział, jednocześnie doskonaląc umiejętności krytycznego pisania o sztuce tańca. Springback Academy to przyspieszony kurs pozwalający zdobyć doświadczenie i technikę niezbędne w odpowiedzialnym, skutecznym i atrakcyjnym pisaniu o tańcu, a także poznanie i zrozumienie możliwości oferowanych przez publikacje cyfrowe.

W marcu 2018 roku został uruchomiony „Springback Magazine”. Współpracownicy i współpracowniczki czasopisma wywodzą się w całości z grona osób uczestniczących w programie Springback Academy i stanowią część stale rosnącej społeczności absolwentów i absolwentek”warsztatów.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 9 stycznia 2023

Szczegółowe informacje o naborze
Formularz zgłoszeniowy
Recenzje autorstwa uczestników i uczestniczek poprzednich edycji Springback Academy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close