PACT Zollverein zaprasza do udziału w rezydencjach twórczych artystów z Niemiec i zagranicy, zainteresowanych realizacją spektakli tańca, performansów, projektów sztuki mediów i dźwięku. Rezydencje odbędą się w okresie od sierpnia do grudnia 2022 roku, a plan każdej z nich zostanie ustalony indywidualnie. Organizator zapewnia uczestni(cz)kom przestrzeń do pracy, zakwaterowanie oraz dofinansowanie w postaci tygodniowej diety oraz zwrotu kosztów podróży.* Na życzenie artyst(k)a rezydent(ka) może także otrzymać wsparcie. Dzięki swojej wyjątkowej strukturze, PACT Zollverein stanowi miejsce spotkania i wymiany, które wraz ze swoimi organizacjami partnerskimi gości artystów i artystki pragnących dzielić się swoimi procesami twórczymi w otwarty i swobodnie definiowany sposób.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

W ramach rezydencji oferowane są:
– sala prób (od 63 do 173 m2)
– zakwaterowanie na miejscu (maksymalnie 4 osoby) przez okres 3-6 tygodni – tygodniowa dieta dla każdej osoby uczestniczącej w realizacji projektu (maksymalnie 4 osoby)
– zwrot kosztów jednej podróży tam i z powrotem dla każdej osoby uczestniczącej w realizacji projektu (maksymalnie 4 osoby, po uprzednich uzgodnieniach)*
– zaplecze techniczne (po uprzednim uzgodnieniu i w zależności od dostępności)
– możliwość przeprowadzenia prób na scenie z udziałem profesjonalnego personelu technicznego (po uprzednim uzgodnieniu i w zależności od dostępności)

* Organizatorzy zalecają wybór najbardziej niskoemisyjnego środka transportu.

Ze względu na dynamiczną sytuację związaną z pandemią COVID-19, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzania zmian w warunkach rezydencji w porozumieniu z wnioskodawc(zyni)ami, jeśli zajdzie taka potrzeba.

PACT Zollverein z przyjemnością umożliwi osobom zakwalifikowanym do udziału w rezydencji pobyt bez barier, w towarzystwie rodziny, po wcześniejszym uzgodnieniu warunków pobytu osób towarzyszących.

Organizatorzy rozpatrzą wyłącznie wnioski rezydencyjne złożone za pośrednictwem internetowego formularza zgłoszeniowego.

Termin zgłoszeń: 16 lutego 2022. Organizatorzy rozpatrzą wszystkie kompletne zgłoszenia, otrzymane w ww. terminie. Osoby kandydujące zostaną poinformowane o decyzji komisji kwalifikacyjnej pocztą elektroniczną.

Kontakt:

PACT Zollverein – Residencies 2/2022
Juliane Beck
Bullmannaue 20a
D-45327 Essen
residenz@pact-zollverein.de
www.pact-zollverein.de

PACT Zollverein / Choreographisches Zentrum NRW Betriebs-GmbH i jego program rezydencyjny działają przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Nauki Nadrenii Północnej-Westfalii oraz władz miasta Essen. podmiotem wspierającym Tanzlandschaft Ruhr jest Kultur Ruhr GmbH.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close