Centrum PACT Zollverein zaprasza artystki i artystów z Niemiec i zagranicy zainteresowanych realizacją prac w obszarze tańca, performansu, sztuki mediów i dźwięku do udziału w rezydencjach twórczych, odbywających się w okresie od sierpnia do grudnia 2023 roku. Plan każdej z rezydencji ustalany jest indywidualnie; artysta/artystka otrzyma do dyspozycji przestrzeń do pracy, zakwaterowanie oraz dofinansowanie w postaci tygodniowej diety oraz zwrotu kosztów podróży*. Na życzenie można również uzyskać wsparcie techniczne oraz pomoc w zakresie dramaturgii, public relations i kontaktów z mediami.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Całoroczny, organizowany od 2002 roku program rezydencji stanowi integralną część stałej działalności PACT Zollverein. Program jest otwarty dla profesjonalnych artystek i artystów z kraju i zagranicy, pracujących w dziedzinie tańca, performansu, sztuki mediów lub muzyki. Program jest ściśle powiązany z dwoma innymi podstawowymi obszarami działalności PACT: prezentacją prac artystycznych oraz wspieraniem badań i rozwoju sztuki współczesnej. Program rezydencyjny jest kluczowym elementem profilu PACT Zollverein jako instytucji artystycznej wspierającej żywą wymianę między praktyką a teorią twórczą.

W ramach pracy indywidualnej w wyznaczonej przestrzeni rezydentki i rezydenci mają do dyspozycji różnego rodzaju wsparcie produkcyjne.

Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Nauki Kraju Związkowego Nadrenii Północnej-Westfalii rezydenci otrzymują stypendium na pokrycie kosztów utrzymania i podróży. (Organizator zaleca wybór środka transportu najmniej szkodliwego dla środowiska.)

Termin zgłoszeń: 22 lutego 2023 roku.

Nabór prowadzony jest za pomocą formularza on-line: https://pact-zollverein.typeform.com/to/cSrt8EiQ

Więcej informacji:
https://pact-zollverein.de/files/redaktion/kuenstlerhaus/Residencies_23-2_Call-en.pdf

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close