Projekt Perform Europe to program finansowania międzynarodowych pokazów projektów z zakresu sztuk widowiskowych. W projektach mogą brać udział organizacje i artyści z 40 państw członkowskich programu UE Creative Europe. Projekt wspiera inicjatywy współtworzone przez organizacje z co najmniej trzech różnych państw, które tworzą nowe drogi nawiązywania współpracy w zakresie międzynarodowej prezentacji produkcji teatralnych.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Celem projektu Perform Europe jest tworzenie zmian w praktyce międzynarodowej prezentacji produkcji teatralnych. Priorytetami programu są sztuka włączająca i różnorodna, a także walka ze zmianami klimatycznymi.

Organizatorzy szczególnie zachęcają do składania aplikacji uwzględniających współprace z regionami i grupami mniej reprezentowanymi w sztukach widowiskowych.

Pula dotacji wynosi 2,1 miliona euro i zostanie rozdzielona pomiędzy 35 wniosków.

Kto może aplikować:

Aplikować może każda organizacja związana ze sztukami widowiskowymi zarejestrowana w jednym z 40 krajów członkowskich projektu Creative Europe, a także osoba fizyczna zawodowo zajmująca się sztukami widowiskowymi będąca rezydentem jednego z wyżej wspomnianych krajów.

Aplikacje składane są przez zespoły partnerskie. Każda z aplikacji musi uwzględniać co najmniej jedną produkcję artystyczną (wyłączając koncerty muzyczne) która będzie zaprezentowana w minimum trzech krajach członkowskich projektu Creative Europe.

Program nie pokrywa kosztów produkcji nowych spektakli. Aplikacje powinny zawierać skończony spektakl lub projekt spektaklu gotowy do wykonania i prezentacji w różnych kontekstach i miejscach.

Więcej informacji i system aplikowania na stronie:

The Open Call – Perform Europe

Termin składania zgłoszeń to 31 marca 2024.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close