Rozpoczął się otwarty nabór do konkursu Danse Élargie, skierowanego do artystów z całego świata, z każdej dziedziny sztuki, bez ograniczeń wiekowych. Danse Élargie umożliwia zaprezentowanie oryginalnych projektów scenicznych publiczności, doświadczonym profesjonalistom i jury złożonemu z artystów wysokiej klasy.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 grudnia 2021, a konkurs odbędzie się 25 i 26 czerwca 2022 w Théâtre de la Ville – Espace Cardin w Paryżu.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Każdy może zgłosić swój udział/wszystko może się zdarzyć, o ile masz coś do zaprezentowania i chcesz stanąć w konkursie, by wygrać możliwość prezentacji swojego pomysłu w ramach Danse Élargie.

Dwie zasady selekcji: zgłaszany spektakl może trwać maksymalnie 10 minut i mieć minimum 3 wykonawców na scenie.

Projekt Danse Élargie został zainicjowany w 2010 roku przez Borisa Charmatza (ówczesnego dyrektora Musée de la danse), Emmanuela Demarcy-Mota (dyrektora Théâtre de la Ville) i Fondation d’entreprise Hermès.

Jak dotąd, w ramach konkursu Danse Élargie swoje spektakle zaprezentowali artyści, którzy są obecnie powszechnie uznawani. W międzyczasie, do zespołu programowego Danse Élargie dołączyli jego byli finaliści – collectif FAIR-E/CCN de Rennes et de Bretagne oraz (LA) HORDE/CCN-Ballet National de Marseille.

Konkurs Danse Élargie skierowany jest do wszystkich wschodzących artystów. Jak mówią sami organizatorzy: „Zapraszamy Was do tego, byście celebrowali i wyrażali siebie – to jest Wasz moment, Wasza era i Wasze marzenia. Zapraszamy, byście odważyli się zrobić krok ku wszystkiemu, co tańczy, w najszerszym znaczeniu tego słowa. Byście tworzyli i performowali ruchy przyszłości. Obejrzy Was entuzjastyczna publiczność, doświadczeni profesjonaliści i jury złożone z artystów wysokiej klasy. To więcej niż konkurs, to moment spotkania i święto idei.”

Z ogromną radością wspominam rozmowy z Borisem Charmatzem, które dały początek konkursowi Danse Élargie. Przez ostatnie dziesięć lat, wspólnie z Musée de la Danse, Théâtre de la Ville i Fondation d’entreprise Hermès, staraliśmy się znaleźć nową formułę prezentacji młodych artystów, którzy będą kształtowali przyszłość tańca. Projekt Danse Élargie miał zachęcić ich do wytyczania nowych, fascynujących i nieoczekiwanych szlaków tanecznych. Dziś do zespołu programowego Danse Élargie zapraszamy Johannę Faye, Saïdo Lehlouh i (LA)HORDE. To niezwykle interesujący artyści i byli finaliści Danse Élargie, którzy od czasu wygrania konkursu objęli stanowiska kierownicze w Narodowych Centrach Choreograficznych (CCN – Centres Chorégraphiques Nationaux) w Rennes i Marsylii. Razem z nimi będziemy tropić i promować najciekawszych artystów nowego tańca.
Emmanuel Demarcy-Mota

Wciąż wierzę, że w projekcie Danse Élargie nie chodzi jedynie o laury i laureatów, nawet jeśli są oni niesłychanie błyskotliwi. Danse Élargie to wspólna przygoda, która porusza nas wszystkich: uczestników, widzów, jury, współpracowników i organizatorów. Danse Élargie to także trzy jedności – czasu, miejsca i akcji, które czynią z tego konkursu grecki dramat… może coś na kształt dramatu, rodzaj starcia w ruchu, pełnego ambicji, żądzy, determinacji i przede wszystkim – życia.
Boris Charmatz

Formularz zgłoszeniowy: http://www.danse-elargie.com/en/registration

Organizatorzy:
Théâtre de la Ville — Paris
Terrain — Boris Charmatz
Fondation d’Entreprise Hermès
CCN, Ballet National de Marseille — collectif (La)Horde
& Collectif FAIR-E/CCN de Rennes et de Bretagne

7. edycja Danse Élargie 2022 odbędzie się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury – Generalnej Dyrekcji Twórczości Artystycznej (DGCA), Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów Dramatycznych (SACD) i Instytutu Francuskiego.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close