Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie ogłasza nabór na studia Dance in Mediation: Master of Contemporary Dance Education (MA CoDE). Program skierowany jest do osób zawodowo zajmujących się tańcem, performansem i choreografią, zainteresowanych badaniem fundamentów swojej pracy w kontekście pedagogicznym. Celem programu jest poszerzanie zastosowań pedagogiki tańca oraz stworzenie sieci absolwentów i absolwentek, stosujących mediację w praktyce zawodowej.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Metodologia porównawcza w tańcu współczesnym

Program MA CoDE powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie ze strony społeczności artystycznej i pedagogicznej oraz najnowsze trendy w sztuce tańca. Udział w studiach otwiera przed studentami i studentkami nowe perspektywy w zakresie mediacji i instytucjonalizacji tańca.

Autorami i autorkami programu są osoby pracujące pod kierownictwem prof. Ingo Diehla. Studia łączą w sobie aspekty teoretyczne i praktyczne: MA CoDE skupia się na indywidualnych zainteresowaniach studentów i studentek oraz ich rozwijaniu, zachowuje najwyższe standardy artystyczne i akademickie. Nacisk kładziony jest na metodologię porównawczą w tańcu współczesnym, analizę procesów grupowych, refleksję, komunikację i współpracę interdyscyplinarną.

Kontakty, projekty, impulsy

Studenci i studentki opracowują nowe podstawy dla swojej pracy oraz narzędzia przydatne w nawiązywaniu i prowadzeniu współpracy zawodowej. W tym celu od pierwszego dnia studiów biorą udział w usieciowieniu w ramach programu MA CoDE: nawiązują kontakty, realizują wspólne projekty, wypracowują nowe dyskursy, odpowiadają na twórcze impulsy. Poprzez silne zakorzenienie w sztuce, stają się częścią żywej, kreatywnej społeczności zawodowej.

Centralną część programu stanowią praktyczne zastosowania jego założeń, realizowane w ścisłej współpracy z międzynarodowymi instytucjami partnerskimi i Heską Akademią Teatralną w ramach rozmaitych projektów i formatów mediacyjnych na polu sztuki tańca

Rekrutacja

Master of Contemporary Dance Eduaction (MA CoDE) skierowany jest do doświadczonych praktyków i praktyczek tańca, artystów i artystek tańca oraz choreografów i choreografek, którzy/które:

– poszukują własnej drogi w dziedzinie mediacji i praktyk komunikacyjnych, przekazywaniu wiedzy oraz pozycjonowaniu się w polu zawodowym,
– reagują na zmiany oraz inicjują je,
– rozpoznają potrzeby innych i realizują je w zrównoważony sposób,
– tworzą nowe pola praktyki zawodowej,
– pragną zmaksymalizować jakość i potencjał swojego rozwoju artystycznego,
– oczekują szczegółowej wiedzy w zakresie mediacji, badań i współpracy artystycznej.

Termin składania wniosków na semestr letni 2023: od 01.10 do 01.12.2022 roku. 

Szczegółowe informacje o procesie rekrutacyjnym

Program studiów magisterskich MA CoDE

Absolwenci i absolwentki uzyskują tytuł magistra/magistry sztuki (Master of Arts, M.A.)
Studia trwają 4 semestry
Punkty ECTS: 120

Uczelnia nie pobiera czesnego za udział w studiach.

Wszelkie pytania dotyczące programu należy kierować do p. Susanne Triebel Susanne.triebel@hfmdk-frankfurt.de

Dane kontaktowe:

Master Contemporary Dance Education -MA CoDE
HfMDK Frankfurt
Eschersheimer Landstr. 29 – 39
D – 60322 Frankfurt
www.hfmdk-frankfurt.de

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close