Fundacja Burdąg zaprasza na nowy format warsztatów, który został stworzony w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie projektem Choreografia w Centrum.

Choreografia w Centrum Intensywnie obejmuje 3 moduły trwające 5 dni każdy, które odbędą się od stycznia do marca 2023. Poprowadzi je zespół złożony z osób związanych z Centrum w Ruchu i Fundacją Burdąg, uczących przez pryzmat swoich indywidualnych poszukiwań artystycznych.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Od organizatorów:

Tematyka

Stałym elementem zajęć będzie praktyka ruchowa mająca na celu zdobywanie ucieleśnionej wiedzy. Uczestnicy będą również zajmować się poznawaniem narzędzi choreograficznych i wspólnie wyznaczać nowe obszary do ich stosowania. Pojawią się także takie tematy jak dawanie i przyjmowanie feedbacku, kolektywne metody tworzenia, improwizacja oraz praca z przyrodą. Projekt opiera się na założeniu, że choreografia to dyscyplina łącząca inteligencję z wrażliwością, odwagą i czujnym odbiorem rzeczywistości.

Wartości

Bardzo cenimy wspólnotę zgromadzoną wokół tworzenia, doświadczania tańca, czy performansu i postrzegamy ją jako kluczowy element wspierający zdobywanie wiedzy w porządku niehierarchicznym. Przy rosnącej popularności sztuki tańca ciągle zauważamy niedobór miejsc edukacji i wymiany otwartych na eksperymenty i wielość perspektyw, dających przeciwwagę dla konserwatywnych i opresyjnych tendencji rosnących w siłę w naszym kraju.

Dla kogo

Zapraszamy osoby zainteresowane choreografią, tancerzy i tancerki oraz artystki i artystów innych dziedzin sztuki (lub pracujących na ich przecięciu), dla których choreografia będzie poszerzeniem praktyki twórczej. Ofertę kierujemy także do studentów i studentek szkół artystycznych, teoretyków i teoretyczek tańca, którzy/które nie boją się praktyki oraz wszystkich tych, którzy/które pragną rozwijać swoje umiejętności twórczej pracy z ciałem.

Jeśli nie jesteś pewna lub pewien czy ten kurs jest dla Ciebie – napisz do nas na: kontakt@fundacjaburdag.pl

Szczegóły:

Moduł pierwszy:
Miejsce: Mazury, Studio Burdąg
Prowadzące: Aleks Borys i Maria Stokłosa
Daty: 4–8 stycznia 2023

Moduł drugi:
Miejsce: Warszawa, Centrum w Ruchu
Prowadzące: Weronika Pelczyńska i Maria Stokłosa
Daty: 31 stycznia–4 lutego 2023

Moduł trzeci:
Miejsce: Mazury, Studio Burdąg
Prowadzące: Ksenia Opria i Maria Stokłosa
Daty: 1–5 marca 2023

Zapisy:

Zapisy za pomocą formularza trwają do 9.12.2022, liczy się kolejność zgłoszeń:
https://forms.gle/QuLgYmnwcic8M8Hn7

Cena: 3800 zł za cały projekt

Pierwszą ratę płatności (950 zł) lub całość kwoty należy uiścić do dnia 15.12.2022 w celu potwierdzenia udziału w kursie. Cena obejmuje koszt trzech zjazdów, jednego w Centrum w Ruchu w Warszawie oraz dwóch w Studio Burdąg na Mazurach.

W Burdągu zapewniamy zakwaterowanie i salę taneczna dostępną 24 godziny na dobę. Jest również możliwość wykupienia obiadów. Cena nie obejmuje zakwaterowania w Warszawie ani dojazdów.

Kontakt:
Osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy: kontakt@fundacjaburdag.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close