2530 lipca 2023 roku w Gabrielni koło Kielc odbędą się warsztaty Święto ruchu Intensive Retreat.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Święto ruchu to 4-dniowe wydarzenie, w czasie którego chcemy celebrować różne formy ruchu, cieszyć się nim i czerpać z niego radość i energię do życia. Dla wielu z nas zeszły rok nie był łatwy, m.in. ze względu na trwającą wojnę w Ukrainie i kryzys humanitarny na granicy polsko-białoruskiej, ale też na trudną sytuację na rynku sztuk performatywnych, szczególnie dla osób pracujących niezależnie i wiele innych indywidualnych powodów. Dlatego warto czasem oderwać się od niejednokrotnie trudnej codzienności, nawet na kilka dni, mimo że i tak nasze problemy i zmagania z nią nie znikną, ale może na ten wspólny czas staną się choć mniej dotkliwe.
Czy to będzie czas odpoczynku, rozwoju osobistego, nauki, drogi duchowej, czy nicnierobienia, to zależy od ciebie. Będzie tym, czym chcesz, żeby był. A na pewno to będzie czas radości ruchem, wspólnej obecności, wzajemnych inspiracji i nowych znajomości. Jeżeli czujesz, że potrzeba ci takiej przestrzeni i takiego czasu, zapisz się na nasz Intensive Retreat Święto ruchu!

Zgłoszenia na adres mailowy: intensworkshop@gmail.com.

Święto ruchu odbędzie się u podnóża Gór Świętokrzyskich, w okolicy rzeki Węglanki, w malowniczej Gabrielni, 50 km na północ od Kielc (Gabrielnia.pl). Teren gospodarstwa Gabrielnia znajduje się w obszarze Natura 2000; można tu spotkać rzadkie gatunki zwierząt, takich jak cietrzew czy nietoperz; nieopodal w dole rzeki zaś bobry systematycznie budują tamy spiętrzające wodę.

Uczestnicy będą pracować w blokach 3-godzinnych. Zajęcia z ruchu i tańca poprowadzą:

  1. Patrycja Jarosińska niesłysząca tancerka, aktorka i pedagożka

Warsztat: Od języka migowego do choreografii

Język migowy jest wizualno-przestrzenny i ekspresyjny, dlatego podczas warsztatu będziemy go badać i szukać możliwości, jakie daje do wypracowywania nowych kierunków ruchu ciała. Bazą do działań tanecznych będą poszczególne znaki i frazy z języka migowego. Osoby uczestniczące zostaną też wprowadzeni w kulturę Głuchych. Podczas zajęć będzie obecna tłumaczka Polskiego Języka Migowego.

2. Manzi Caleb tancerz Afro-Dance z Refugee Dance Club w Warszawie

Warsztat: Afrodance
Taniec afrykański z rejonu Rwandy inspirowany tańcami tradycyjnymi Zachodniej Afryki i współczesną pop-choreografią.

3. Becia Kulgajuk tancerka, performerka, akrobatka z Olsztyńskiego Teatru Ulicznego

Warsztat: Let’s fall in dance!

Dajmy się ponieść improwizacji prowadzonej. Będziemy obserwować siebie od środka i z dystansu, a także oczami grupy. Zaproponuję wam szereg zadań wykorzystujących pracę z ciężarem ciała i napięciem, balansem i dynamiką, zaprzeczeniem prawom fizyki, intencją i wyobraźnią, świadomością ruchu i komunikacją przez ruch, organicznością i oddechem. Ruch wolności ale też pełen ograniczeń. Jak ucieleśnić słowo? Jak skompresować ciało? Ile napięcia potrzebujemy by odpuścić? Będziemy przyglądać się sprzężeniu zwrotnemu między psychiką, a ciałem.

4. Momoko Den performerka i tancerka Polskiego Teatru Tańca

Warsztat: Improvisation Work

Poczuj części ciała i spróbuj poruszać się z różnych miejsc. Zwróć uwagę na przestrzeń / atomy wokół ciebie. Poczuj się swobodnie i ciesz się tańcem.

5. Lukas Wójcicki niezależny tancerz, performer, mover

Warsztat: Turbo Somatics / Radical Release

Warsztat skupia się na praktykach somatycznych w dynamicznym działaniu. Zbadamy ruch powięzi, mięśni, kości i organów w intensywnej pracy z rytmem wewnętrznym i zewnętrznym. Zobaczymy, jak rytm wpływa na ruch organów i jak możemy z nim pracować, nie tracąc świadomości dynamiki wewnętrznych procesów ciała. Radykalnie spojrzymy na praktykę Release (która skupia się na oddechu, rozluźnianiu mięśni, pracy z grawitacją i pędem), podkręcając ją do wysokich obrotów i obserwując zmiany kontroli ciała. Wspierać nas będzie muzyka rave (na żywo!)

6. Mariia Lozova tancerka, choreografka, performerka z Charkowa

Warsztat: Technika ruchu parterowego. Improwizacja

Celem warsztatu Technika ruchu parterowego. Improwizacja, oprócz wzbogacenia i poszerzenia słownictwa tanecznego, aby poczuć się dzięki temu swobodniej i pewniej w tańcu, to także zaskoczenie się możliwościami swojego ciała. Poszukamy harmonijnej relacji umysłemocjeciało.
Odkrywając dla siebie technikę ruchu parterowego, organicznie przejdziemy do improwizacji. Poszukamy przepływu ruchu i nowych jakości w swoim ciele. Oddamy się praktyce uważnej obserwacji. Poprzez taniec odszukamy prawdziwą radości z ruchu, doświadczając szczerej obecności tu i teraz.

Część warsztatów w języku angielskim z możliwością tłumaczenia na polski.

Koszt:

  • cena wczesny ptaszek 1 100 zł do 16 marca,
  • 1 250 zł do 15 maja,
  • 1 400 zł do 16 czerwca

Gwarancja miejsca to wpłata bezzwrotnej zaliczki 300 zł. Cała kwota jest zwrotna w całości tylko w sytuacji, gdy znajdziesz inną osobę na swoje miejsce lub 50%, jeśli zrezygnujesz nie później niż do 25 czerwca.

W cenie warsztaty, zakwaterowanie w pokojach kilkuosobowych i trzy wegańskie posiłki dziennie. Ubezpieczenie i dojazd we własnym zakresie.

Jeżeli cena jest dla ciebie problemem, daj znać a na pewno coś razem wymyślimy.
Jeśli jesteś osobą z alternatywną motoryką, również daj nam znać, żebyśmy mogły przygotować dla ciebie jak najlepszą przestrzeń do pracy.

Zapisy: intensworkshop@gmail.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close