Klub ŻAK w Gdańsku ogłasza Międzynarodowy Konkurs SOLO DANCE CONTEST 2024, który  odbędzie się w ramach 16. Gdańskiego Festiwalu Tańca, w terminie 26–30 sierpnia 2024 roku w Klubie Żak. Do udziału w nim organizator zaprasza osoby o udokumentowanym dorobku artystycznym lub dyplomowanych tancerzy i tancerki. Zgłoszenia można nadsyłać do 17 maja 2024 roku.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do międzynarodowego konkursu na solo z dziedziny szeroko pojętego tańca współczesnego – SOLO DANCE CONTEST 2024, którego organizatorem jest gdański Klub ŻAK.

Termin nadsyłania zgłoszeń na ten konkurs upływa 17 maja 2024 r. o godz. 23.00 (uwaga: liczy się data i godzina wpływu zgłoszenia).

Do konkursu zgłaszać można wyłącznie solo autonomiczne, których premiera odbyła/odbędzie się w terminie między 1 stycznia 2023 roku a 17 maja 2024 roku. Wymagana długość solówki to między 5 a 20 minut.

Celem konkursu jest wspieranie tancerek i tancerzy oraz promocja szeroko pojętego tańca współczesnego (contemporary dance / contemporary ballet).

Zgłoszone sola będą ocenione przez komisję preselekcyjną. Do konkursu głównego przejdą wybrane sola, które będzie oceniać międzynarodowe jury, złożone z artystów / artystek oraz ekspertów / ekspertek w dziedzinie tańca współczesnego.

Pula nagród wynosi 6000 euro, w tym 500 euro to Nagroda Publiczności.

Konkurs odbędzie się w ramach 16. Gdańskiego Festiwalu Tańca w dniach 26–30 sierpnia 2024 w Klubie Żak i będzie to jego 13. edycja (do 2011 roku realizowany był pod nazwą Baltic Movement Contest).

Regulamin konkursu zamieszczony jest na stronie: www.gdanskifestiwaltanca.pl w zakładce: Konkursy.

Wszelkie zapytania w języku polskim lub angielskim dotyczące warunków udziału w konkursie należy kierować na adres: gft@klubzak.com.pl.

Więcej informacji na stronach:
www.gdanskifestiwaltanca.pl
https://klubzak.com.pl
www.facebook.com/gdanskifestiwaltanca.

Organizatorem konkursu jest Klub Żak – miejska instytucja kultury z siedzibą w Gdańsku, jeden z najstarszych ośrodków kultury w Polsce. Organizator międzynarodowych festiwali: Dni Muzyki Nowej, Festiwal Jazz Jantar oraz Gdańskiego Festiwalu Tańca.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close