Klub ŻAK w Gdańsku ogłasza Międzynarodowy Konkurs Solo Dance Contest 2022 na solo z dziedziny szeroko pojętego tańca współczesnego (contemporary dance / contemporary ballet). Odbędzie się on w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca, w terminie 19-23 września 2022 roku.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Konkurs skierowany jest do artystów tancerzy i ma na celu wspieranie oraz promocję tańca współczesnego. Mogą w nim uczestniczyć tancerze tańca współczesnego (contemporary dance / contemporary ballet) o udokumentowanym dorobku artystycznym lub dyplomowani tancerze.

Prace konkursowe

Do konkursu można zgłaszać prace solo:

  • których premiera odbyła się w terminie między 1 stycznia 2021 a 30 czerwca 2022 roku lub specjalnie przygotowane na konkurs (premiera w ramach Konkursu);
  • nie krótsze niż 5 minut i nie dłuższe niż 20 minut;
  • maksymalnie dwa solo.

Zgłoszone prace solo będą oceniane przez międzynarodowe jury, które dokona preselekcji, a następnie będzie oceniać w konkursie głównym. Do finału zostanie wybranych maksymalnie sześcioro tancerzy.

Do jury Klub ŻAK zaprosił osobistości artystyczne, kuratorów festiwali tanecznych oraz ekspertów w dziedzinie tańca współczesnego. Skład jury zostanie przedstawiony do dnia 29 kwietnia 2022 na stronie internetowej www.gdanskifestiwaltanca.pl. Jury będzie oceniać tancerzy i prace solo za walory artystyczne, za poziom techniki tanecznej, za oryginalność, za świadomość przestrzeni scenicznej i za dramaturgię choreografii.

Nagrody: 

W Konkursie przewidziano trzy nagrody. Łączna suma nagród wynosi 5,5 tys. euro brutto. Widownia wybierze także zwycięzcę Nagrody Publiczności (w wysokości 500 euro).

Zgłoszenia:

Termin nadsyłania zgłoszeń na Konkurs upływa 30 czerwca 2022 roku. Uwaga: liczy się data ich wpływu.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.gdanskifestiwaltanca.pl. Organizator prosi o uważne zapoznanie się z regulaminem. Wszelkie zapytania w języku polskim lub angielskim dotyczące warunków udziału w Konkursie należy kierować na adres: gft@klubzak.com.pl.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close