Klub ŻAK w Gdańsku ogłasza Międzynarodowy Konkurs Solo Dance Contest 2023. Wydarzenie to odbędzie się w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca, w terminie 4–8 września 2023 roku w Klubie ŻAK w Gdańsku.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Konkurs skierowany jest do dyplomowanych tancerzy i tancerek lub osób o udokumentowanym dorobku artystycznym.

Prace konkursowe:

Do konkursu można zgłosić

  • maksymalnie dwa sola,
  • których premiera odbyła się w terminie między 1 stycznia 2022 a 13 maja 2023 roku lub specjalnie przygotowane na konkurs (premiera w ramach tego konkursu),
  • nie krótsze niż 5 minut i nie dłuższe niż 20 minut

Do Jury Klub ŻAK zaprosi osobistości artystyczne. W poprzednich latach byli to m.in.: Roberto Zappala, Kevin Richmond, Katie Duck, Ismael Ivo i Ann Van Den Broek. Jury będzie oceniać tancerzy i sola za walory artystyczne, za poziom techniki tanecznej, oryginalność, świadomość przestrzeni scenicznej i za dramaturgię choreografii.

Nagrody: 

W konkursie przewidziano trzy nagrody Jury oraz Nagrodę Publiczności; łączna suma nagród wynosi 6 tys. euro.

Zgłoszenia:

Termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs upływa 15 maja 2023 roku (szczegóły w regulaminie konkursu na stronie www.gdanskifestiwaltanca.pl.

Uwaga: liczy się data i godzina wpływu zgłoszenia.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie  www.gdanskifestiwaltanca.pl. Organizator prosi o uważne zapoznanie się z regulaminem. Wszelkie pytania w języku polskim lub angielskim dotyczące warunków udziału w konkursie należy kierować na adres: gft@klubzak.com.pl.

Więcej informacji: link

Zdjęcie

Na zdjęciu: Ian Garside. Klub ŻAK, Międzynarodowy Konkurs „Solo Dance Contest 2022”. Fotografia: Maciej Moskwa

Zdjęcie

Na zdjęciu: Shira Ben Uriel. Klub ŻAK, Międzynarodowy Konkurs „Solo Dance Contest 2022”. Fotografia: Maciej Moskwa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close