Klub Żak w Gdańsku zaprasza do udziału w konkursie Rezydencja/Premiera 2022, realizowanym w ramach 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Zgłoszenia projektów spektakli przyjmowane są do 28 lutego do godz. 16.00.

Formularz aplikacyjny dostępny jest na stronie internetowej: Rezydencja / premiera : Gdański Festiwal Tańca (gdanskifestiwaltanca.pl).

Premierowe prezentacje zaplanowano na ostatni dzień rezydencji – 15 maja oraz 31 lipca 2022 roku.

O konkursie:

Celem konkursu jest wspieranie i promocja tańca współczesnego (contemporary dance / contemporary ballet). Konkurs jest adresowany do tancerzy z Polski i uczestników konkursu Solo Dance Contest, organizowanego przez Klub Żak, w ramach 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca. Wybrane projekty zostaną zrealizowane w Klubie Żak od maja do sierpnia 2022 roku. Tancerze otrzymają środki na realizację zgłoszonego spektaklu: 6 tys. zł na duet, od 10–20 tys. zł na spektakl wieloobsadowy, pomoc techniczną w trakcie dwóch dni prób generalnych (akustyka i oświetleniowca), przedpremierową promocję, możliwość skorzystania z przestrzeni do prób oraz przez dwa tygodnie będą pracować pod okiem mentora – cenionego tancerza oraz choreografa.

W 2022 roku mentorami uczestników konkursu będą Susanna Leinonen oraz Hannes Langolf. Rezydencje zakończą się pokazami premierowymi.

Terminarz i warunki realizacji programu są zapisane w regulaminie konkursu na stronie https://www.gdanskifestiwaltanca.pl/.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close