Daniel Michna i Patryk Jarczok zapraszają na warsztaty tańca współczesnego w Gdańsku. Wydarzenie odbędzie się 3 marca, a zakres warsztatów obejmuje: improwizację, floorwork i partnerowanie.

 

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Warsztat Floating Body jest kompilacją technik tańca współczesnego, floorwork, działań improwizacyjnych oraz partnerowania. Punktem wyjścia do działania jest ciało i jego przestrzeń – zarówno wnętrze, jak i peryferie. Uczestnicy warsztatu dowiedzą się, jak stworzyć równowagę między ciężką pracą a inteligentnym i ekonomicznym działaniem. Wyjdą ze strefy komfortu, czy też z dobrze im znanego stylu poruszania się. Poruszą zmysły, od poczucia poprzez dotyk, a nawet zapach i smak, by odkryć źródło ekspresji ruchowej. Poświęcą czas na latanie, skakanie, nurkowanie, upadanie i wstawanie. Towarzyszyć im będzie praca z podłogą (floorwork), wykorzystają tę płaszczyznę jako partnera. Ponadto będą pracować z ciężarem ciała w kontakcie z partnerem-podłogą, używając pędu oraz przepływu energii. Poszukają niekonwencjonalnych rozwiązań w ciele, stawiając siebie w różnorodnych sytuacjach ruchowych w kontakcie z partnerem. Stworzą przestrzeń do odkrywania i dzielenia się pomysłami oraz znajdą nowe połączenia ruchowe, które drzemią w ciele.

O prowadzących:

Patryk Jarczok – dyplomowany tancerz, choreograf i pedagog. Członek Związku Artystów Scen Polskich. Absolwent kierunku: taniec na WSUS w Poznaniu oraz kierunku: taniec i pedagogika w Institute of Dance Arts na Anton Bruckner Privatuniversität Linz w Austrii. Stypendysta programu Erasmus+ w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main na Wydziale Tańca. Od 2018 roku związany z Teatrem Pieśń Kozła we Wrocławiu. Od marca 2019 roku stażysta w Staatstheater Kassel – Johannes Wieland Company. W 2020 roku dołączył do zespołu Polskiego Teatru Tańca. Regularnie prowadzi autorskie warsztaty Znajdź w sobie przestrzeń z technik improwizacji, floorwork oraz tańca współczesnego. Swoją wrażliwość artystyczną rozwijał, współpracując z wybitnymi choreografami oraz pedagogami, między innymi z takimi artystami jak: Cameron McMillan, David Zambrano, Wim Vandekeybus, Martin Durov i Laja Field, Maciej Kuźmiński, Jo Strømgren, Johannes Wieland, Jason Adam Jacobs, Annette Leal Lopez, Jarek Cemerek, Iwona Pasińska, Yoshiko Waki, Jasmin Vardimon, Anton Lachky.

Daniel Michna – artysta, choreograf, tancerz, członek Związku Artystów Scen Polskich. Od czterech lat pracuje w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu jako artysta tancerz. Z teatrem występował na wielu scenach w Polsce i za granicą. Organizator wielu wydarzeń artystycznych, coachingów, warsztatów i festiwali tanecznych w Polsce. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, licencjonowany choreograf. Ukończył również studium pedagogiczne, co daje mu możliwość prowadzenia zajęć w placówkach oświatowych. Swojego rzemiosła uczył się u najwybitniejszych postaci tańca współczesnego. Poza teatrem brał udział w wielu projektach organizowanych przez polskich oraz zagranicznych choreografów.

Termin warsztatów: 3 marca 2024 ( niedziela)

Miejsce: KOLEKTYW RUCHU Studio Tańca, al. Grunwaldzka 487C, 80-309 Gdańsk

Inwestycja:
Cena regularna za cały warsztat (6 godz.): 320 zł 

Harmonogram:

12.00–13.00 – Daniel: techniki improwizacji wokół hasła floating body

13.05–14.35 – Patryk: taniec współczesny, floorwork

14.35–15.15 – przerwa

15.15–16.15 – Patryk: techniki improwizacji wokół hasła floating body

16.20–17.50 – Daniel: taniec współczesny, floorwork

18.00–19.00 – Daniel i Patryk: partnerowania

W razie pytań, można się kontaktować mailowo na adres: floatingbodyworkshop@gmail.com

UWAGA: Samo zgłoszenie przez formularz nie gwarantuje miejsca na warsztacie. Organizatorzy skontaktują się z zainteresowanymi osobami drogą mailową i przekażą dalsze instrukcje dotyczące zaliczki w celu wpisania ich na listę uczestników.

Link do zapisów: https://forms.gle/bFRzXCNZqKjx3bN77

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close