K3 / Tanzplan Hamburg oferuje trzy płatne, 8-miesięczne rezydencje adresowane do początkujących choreografów mogących się pochwalić własnymi projektami. Potrwają one od sierpnia 2024 roku do kwietnia 2025 roku.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Rezydencja obejmuje stypendium, dostęp do studiów K3, budżet przeznaczony na produkcje oraz wsparcie dramaturgiczne, techniczne i produkcyjne. Ściśle łączy również projekty proponowane przez choreografów z innymi programami realizowanymi aktualnie przez K3.
Celem rezydencji jest rozwijanie i umacnianie powiązań między praktyką choreograficzną, badaniami, produkcją i kwalifikacjami.

Osiem miesięcy to według nas wystarczająca czasoprzestrzeń na przełamanie konwencjonalnych rytmów produkcji i otwarcie przestrzeni sprzyjającej wymianie doświadczeń z pozostałymi artystami oraz wszystkimi zainteresowanymi stronami w celu uzyskania zarówno nowych impulsów, jak i nowych kontaktów.

W trakcie trwania rezydencji trójka choreografów będzie miała możliwość opracowania całościowego projektu, który zostanie zaprezentowany na zakończenie rezydencji podczas trzech wieczorów na scenach Kampnagel.

Zgłoszenia

Zgłoszenia przesyłać można do 15 sierpnia 2023 roku do godziny 16.00 czasu środkowoeuropejskiego.
Prawidłowe zgłoszenie polega na wypełnieniu (wyłącznie w języku angielskim) formularza elektronicznego.

Organizator zaprasza również do zapoznania się z często zadawanymi pytaniami: link.

Choreografowie zainteresowani propozycją rezydencji będą mieli do dyspozycji dwa informacyjne spotkania na Zoomie:

  • 27 czerwca o godz. 10.00;
  • 8 sierpnia o godz. 17.00

Organizator prosi o przesłanie nazwiska i daty na adres: tanzplan@kampnagel.de

Wymagania dotyczące zgłoszeń:

• kandydat znajduje się na początku drogi artystycznej i ma na swoim koncie kilka własnych projektów (niezwiązanych ze studiami);
• kandydat posiada doświadczenie związane z produkcją własnych projektów i jest w stanie przesłać linki do maksymalnie czterech nagrań prezentujących jego choreografie;
• kandydat będzie dostępny w okresie realizowania rezydencji od sierpnia 2024 roku do kwietnia 2025 roku. Rezydencja odbywa się w Hamburgu;
• Kandydat wyraża zgodę na udział w programie informacyjnym typu outreach oraz w innych projektach realizowanych przez K3;
• Kandydat jest zainteresowany wymianą doświadczeń zarówno z innymi artystami, jak i z publicznością zainteresowaną taką interakcję;
• Kandydat posiada wcześniejsze doświadczenie lub jest zainteresowany choreografią na poziomie dyskursywnym dotyczącym jego projektu oraz pracą indywidualną.

Przyjmowane będą wyłącznie zgłoszenia wysłane przez pojedyncze osoby. Zgłoszenia grupowe lub zespołowe zostaną odrzucone.
Akceptowane będą zgłoszenia dotyczące każdego rodzaju pracy choreograficznej (np. taniec adresowany do młodej publiczności, w przestrzeni publicznej, w filmie).

Organizator przyjmuje zgłoszenia z całego świata. Kandydat nie musi posiadać formalnego wykształcenia tanecznego. Organizator zaprasza osoby z niepełnosprawnością oraz te pochodzące ze środowisk marginalizowanych.

Oferta rezydencji obejmuje:

• miesięczne stypendium na codzienne wydatki oraz zakwaterowanie w Hamburgu (dokładna kwota zostanie podana w późniejszym terminie; w sezonie 2022/2023 wynosiła ona 2 000 euro na miesiąc);
• koszt jednorazowej podróży (w obie strony);
• wsparcie w uzyskaniu koniecznych dokumentów/wizy oraz koszty z tym związane;
• umiarkowany budżet przeznaczony na produkcję przedstawienia, które zostanie zaprezentowane na koniec rezydencji, pokrywający wydatki niedużej grupy osób pracujących przy projekcie w ostatnich kilku tygodniach rezydencji;
• dostęp do studiów K3;
• dodatkowe wsparcie od pracowników K3 w zakresie dramaturgii, organizacji, kwestii technicznych oraz public relations;
• aktywny udział w programie informacyjnym typu outreach realizowanym przez K3.

K3 jest częścią finansowanego przez UE projektu pod nazwą Dance Well, którego celem jest aktywizacja taneczna wśród ludzi cierpiących na chorobę Parkinsona lub inne schorzenia powodujące problemy z poruszaniem się. Istnieje możliwość współpracy z tancerzami nieprofesjonalnymi biorącymi udział w programie Dance Well w ramach rezydencji i włączenie ich do finałowej prezentacji. W przypadku zainteresowania tą formą współpracy organizator prosi o zamieszczenie odpowiedniej informacji w swoim formularzu elektronicznym.

Po wcześniejszym uzgodnieniu z K3, możliwe jest uzyskanie w ramach rezydencji funduszy pokrywających koszty dostępności. Odpowiedzi na niektóre pytania dotyczące dostępności znaleźć można tutaj lub w FAQ.

Formularz zgłoszeniowy obejmuje między innymi pytania dotyczące wykształcenia/doświadczenia artystycznego, motywacji oraz szczegółów projektu artystycznego zaproponowanego w ramach rezydencji. Jeśli z przyczyn dotyczących dostępności niezbędna będzie pomoc w wypełnieniu formularza zgłoszeniowego lub konieczność przesłania zgłoszenia w innej formie, organizator prosi o kontakt telefoniczny lub przesłanie wiadomości pocztą elektroniczną.
Elektroniczny formularz zgłoszeniowy można wypełniać i edytować do momentu upłynięcia terminu przeznaczonego na przesyłanie zgłoszeń, do 15 sierpnia 2023, godz. 16.00. Wszystkie zgłoszenia wysłane po tym terminie zostaną usunięte. Nie przewidziano możliwości wydłużenia wspomnianego terminu.

Istotne jest dla organizatorów, by prezentować różnorodność w społeczeństwie, dlatego zachęca do przesyłania zgłoszeń przez osoby doświadczające dyskryminacji, identyfikujące się jako przedstawiciele rasy czarnej, ludów tubylczych, rasy innej niż biała, pochodzenia Sinti*zze i Rom*nja, pochodzenia żydowskiego, muzułmanów i/lub uchodźców, a także osoby pochodzące z rodzin emigranckich lub uchodźczych. Promuje równość zawodową wszystkich płci oraz kompatybilność rodziny i pracy.
W przypadku jakichkolwiek pytań prosi o kontakt mailowy na adres tanzplan@kampnagel.de lub nr telefonu: +49 (0) 40 / 270-949-45.

Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close