Ballett Gesellschaft Hannover e.V zaprasza do udziału w 37. Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym, który odbędzie się w połowie czerwca 2023 w Hanowerze.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

1. Konkurs przeznaczony jest dla profesjonalnych choreografów/choreografek w wieku do 39 lat.

2. Konkurs skierowany jest do przedstawicieli i przedstawicielek wszystkich stylów choreograficznych. Ocenie jury podlega pomysłowe wykorzystanie przestrzeni i czasu, a także realizacja pomysłu przez wykonawców/wykonawczynie. Dopuszcza się zgłoszenie nie więcej niż jednej pracy przez danego uczestnika/uczestniczkę konkursu.

3. Zgłoszenie w formie pisemnej, sporządzone przy użyciu załączonego formularza, odesłać do organizatora do 15 kwietnia 2022 roku. Zgłaszający/zgłaszająca ma swobodę w zakresie wyboru tematu choreografii i towarzyszącej jej muzyki. Szczegółowe informacje dotyczące obu tych elementów należy zawrzeć w formularzu zgłoszeniowym. Prace należy nadsyłać w formie linku internetowego (YouTube, Vimeo itp.). Film powinien zawierać wyłącznie choreografię, która będzie wykonywana podczas konkursu. Czas trwania prezentacji powinien wynosić od 5 do 12 minut. Prace solowe nie mogą być interpretowane przez samego choreografa/choreografkę.

4. O dopuszczeniu do konkursu decyduje wstępna ocena filmu, zatwierdzona przez organizatora.

5. Uczestnicy i uczestniczki zobowiązani są do dostępności podczas obu dni konkursu. Udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą na nieodpłatną dostępność uczestników i uczestniczek podczas prób, konferencji prasowych, wywiadów oraz nagrań radiowych i telewizyjnych.

6. Werdykt jury jest ostateczny. Jeśli uczestnik/uczestniczka konkursu jest studentem/studentką lub członkiem/członkinią teatru prowadzonego przez jednego z jurorów, dany juror/dana jurorka wstrzyma się od głosu podczas oceny jego/jej występu. Na życzenie uczestników/uczestniczek, po zakończeniu konkursu członkowie i członkinie jury mogą odbyć z nimi rozmowy doradcze.

7. Obostrzenia w związku z pandemią Covid-19: Ze względu na trwającą pandemię Covid-19, udział w konkursie zastrzeżony jest dla osób zaszczepionych i/lub ozdrowieńców. Powyższy zapis obejmuje zarówno choreografów i choreografki, jak i tancerzy oraz tancerki uczestniczące w konkursie (weryfikacja na podstawie stosownych zaświadczeń o zaszczepieniu/przebyciu Covid-19). W zależności od sytuacji, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wdrożenia dodatkowych obostrzeń.

8. Suma nagród wręczanych w konkursie wyniesie 13.500 euro. Ponadto w przyszłorocznej edycji konkursu zostanie przyznanych 5 nagród w formie zaproszeń do współpracy choreograficznej.

I nagroda = 6.000 euro
II nagroda = 3.000 euro
III nagroda = 2.000 euro

Nagroda publiczności = 1.000 euro
Nagroda krytyków = 1.500 euro

Nagroda  – zaproszenie do współpracy choreograficznej z Dance Company Theater Osnabrück

W przyszłorocznym konkursie po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda w formie zaproszenia do stworzenia choreografii dla Dance Company Theater Osnabrück pod kierownictwem dyrektorki i choreografki Marguerite Donlon. Laureat/laureatka nagrody zostanie zaproszony/a do stworzenia pracy choreograficznej z udziałem tancerzy i tancerek zespołu, która zostanie zaprezentowana w Emma Theatre Osnabrück w ramach cyklu Next Step.

Nagroda obejmuje honorarium dla laureata/laureatki, a także zakwaterowanie i zwrot kosztów podróży.

Nagroda – zaproszenie do współpracy choreograficznej z Theater Nordhausen

Drugą z nowych nagród w formie zaproszenia do stworzenia choreografii przyzna w konkursie Ivan Alboresi – dyrektor zespołu baletowego Theater Nordhausen.

Nagroda  – zaproszenie do współpracy choreograficznej z Theater Trier

Dyrektor zespołu baletowego Theater Trier, Roberto Scafati, przyzna nagrodę w formie zaproszenia do stworzenia 20-minutowej choreografii dla tancerzy i tancerek zespołu baletowego Theater Trier, która zostanie zaprezentowana podczas wieczoru baletowego w siedzibie teatru.

Nagroda – zaproszenie do współpracy choreograficznej z Staatstheater Hannover, sponsorowana przez Tanja Liedtke Foundation


Nagrodę w formie zaproszenia do stworzenia choreografii dla teatru tańca przyzna również Marco Goecke, dyrektor zespołu baletowego Staatstheater Hannover. Laureat/laureatka nagrody stworzy 15-minutową choreografię z udziałem tancerzy i tancerek teatru. Sponsorem nagrody jest Tanja Liedtke Foundation.

Nagroda – zaproszenie do współpracy choreograficznej z MiR Dance Company

Kolejną nagrodę w formie zaproszenia do współpracy choreograficznej przyzna dyrektor MiR Dance Company przy Musiktheater im Revier Gelsenkirchen, Giuseppe Spota.

Nagroda – zaproszenie do współpracy choreograficznej z Nationaltheater Mannheim


Laureat/laureatka NTM Production Award otrzyma zaproszenie do współpracy z zespołem NTM Dance przy tworzeniu choreografii dla Nationaltheater Mannheim w ramach kilkuczęściowego wieczoru tanecznego. Nagrodę przyznaje Stephan Thoss, Dyrektor Tańca i Główny Choreograf w Nationaltheater Mannheim.

Nagroda Nationaltheater Mannheim – zaproszenie do współpracy choreograficznej z Theater Pforzheim


Theater Pforzheim przyzna nagrodę w formie zaproszenia do stworzenia choreografii w ramach wieloczęściowego  wieczoru baletowego TANZ PUR. Laureat/laureatka nagrody otrzyma zaproszenie do pracy z udziałem tancerzy i tancerek Ballet Theater Pforzheim. Prapremiera pracy odbędzie się w siedzibie zespołu. Nagrodę przyzna dyrektor BTP i członek jury konkursowego, Guido Markowitz. Wynagrodzenie artysty/artystki obejmuje koszty zakwaterowania podczas pracy nad nową produkcją.

Rider techniczny/ wymagania techniczne

Scena:

– Wielkość sceny (parkiet) 10 m x 10 m; parkiet w kolorze czarnym
– Czarna kurtyna z kulisami, tło czarne lub białe operowe

Oświetlenie:

– Reflektory przednie, tylne i operowe w kolorze białym, żółtym, czerwonym i niebieskim
– Kulisowe reflektory poprzeczne z prawej i lewej strony, w kolorze białym
– 9 reflektorów punktowych: 3 tylne, 3 środkowe, 3 przednie
-1 reflektor 1,2 kw HMI Dźwięk (muzyka): dopuszczalne nośniki: CD, MD, USB. Zespół techniczny nie obsługuje plików DAT!
Uczestnicy i uczestniczki otrzymają szczegółowe informacje techniczne na ok. 4 tygodnie przed rozpoczęciem konkursu.

Dane kontaktowe organizatora konkursu:

Ballett Gesellschaft Hannover e.V., Dr. Birgit Grüßer, Vor dem Berge 3, 31553 AuhagenTel.+49 5033 9635504, e-mail: info@choreography-hannover.de, www.choreography-hannover.de

Termin i miejsce:

Konkurs odbędzie się w dniach 1617 czerwca 2023 roku (piątek/sobota) w Theater am Aegi (Aegidientorplatz 2, 30159 Hannover, tel. +49 511 989 330), z udziałem eksperckiego jury i publiczności.

Finał odbędzie się w sobotę wieczorem. Próby zaplanowano na godziny poranne w oba dni. Uczestnicy i uczestniczki otrzymają po 25 minut na przygotowanie sceny, ustawienie świateł i odbycie próby.

Zakwaterowanie/ wyżywienie:

Koszty zakwaterowania i cateringu pokrywa Ballett Gesellschaft Hannover.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close