Trwa nabór na studia magisterskie MA Soda (Solo/Dance/Authorship) Hochschulübergreifendes Zentrum Tanz Berlin. Podania można składać do 1 kwietnia 2022. Zajęcia w nowym cyklu studiów rozpoczną się w semestrze letnim 2023.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Zajęcia w nowym cyklu studiów rozpoczną się w semestrze letnim 2023.

MA SODA (Solo/Dance/Authorship) to oparty na zajęciach praktycznych dwuletni, dzienny program studiów magisterskich, w ramach którego uczestnicy i uczestniczki zgłębiają praktyki cielesne, skupiając się na ich indywidualnych trajektoriach badawczych. Studenci i studentki MA SODA współtworzą żywe środowisko badawcze, otrzymując wsparcie w pracy koncepcyjnej i krytycznej oraz rozwoju w zakresie praktyk podejmowanych w szerokim zakresie dyscyplin artystycznych. Struktura kursu stanowi wyzwanie dla praktyk dominujących w performansie studenckim, angażując słuchaczy i słuchaczki w dialog z innymi artyst(k)ami, myśliciel(k)ami i prakty(cz)kami sztuk performatywnych.

Jednym z podstawowych założeń studiów magisterskich MA SODA jest przekonanie o kluczowej wartości ciała w podejściu do praktyk badawczych, szczególnie w kontekście wielopłaszczyznowości współczesnego życia. Traktując ciało w równym stopniu jako świadka, dokument i aktanta, kurs zachęca do refleksji nad strategiami estetycznymi, stanowiącymi adekwatną odpowiedź na współczesną rzeczywistość.

Tematy podejmowane w ramach programu MA SODA usytuowane są na przecięciu estetyki, polityki, etyki oraz krytycznej świadomości systemów produkcji wiedzy w relacji do ciała. Powiązania między tymi dziedzinami implikują konieczność konfrontacji z istniejącymi systemami geopolitycznej, ekonomicznej i symbolicznej hegemonii w sztuce.

Zajęcia realizowane w ramach programu MA SODA prowadzone są w języku angielskim. Studia przeznaczone są dla studentów i studentek ukierunkowanych na podejmowanie badań i praktyk artystycznych w konsekwentny i ustrukturyzowany sposób, z uwzględnieniem ich kontekstów. Słuchacze i słuchaczki programu MA SODA zyskują gruntowną i rygorystyczną wiedzę w zakresie twórczego i krytycznego pisania oraz kontekstualizacji swoich praktyk artystycznych, a także sposobów konceptualizacji, dokumentacji i prezentacji swojej pracy twórczej. Zajęcia prowadzone są przez szerokie grono międzynarodowych wykładowców i wykładowczyń oraz przedstawiciel(k)i berlińskiej sceny artystycznej.

Nabór trwa do 1 kwietnia 2022 roku.

Egzaminy wstępne odbędą się w dniach 27-29 czerwca 2022 r. (osoby zakwalifikowane do udziału w egzaminach wstępnych otrzymają zaproszenie drogą mailową na ok. 4 tygodnie przed wydarzeniem).

Więcej informacji o naborze na studia MA SODA (solo/dance/authorship): https://www.udk-berlin.de/en/application/applicationguide/solo-dance-authorship-soda-master/

Kontakt: soda_support@hzt-berlin.de

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close