Stowarzyszenie Artystyczne Po:ruszeni i Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie zapraszają na I Ogólnopolski Konkurs Choreograficzny Małych Form Po:ruszeni, który odbędzie się 26 listopada w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Szegedyńskiej 9 w Warszawie.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Warunki uczestnictwa

Konkurs przeznaczony jest dla tancerzy: solistów, duetów, tercetów i kwartetów tanecznych. Mogą w nim brać udział uczestnicy powyżej 17. roku życia. O udziale w konkursie decyduje komisja na podstawie nadesłanych zgłoszeń.

Warunkiem udziału w konkursie jest poprawne wysłanie zgłoszenia oraz nagrania etiudy, na podstawie którego zostaną wyłonione prezentacje do Konkursu głównego.

Zasady konkursu

Konkurs odbywa się w jednej kategorii wiekowej (powyżej 17 lat) w trzech kategoriach: solo (soliści), duo (duety), trio (tercety) lub czwórka (kwartet). Etiudy powinny opierać się na szeroko pojętej technice tańca współczesnego.

Do konkursu, drogą kwalifikacji, zostanie wybranych 30 prezentacji (po 10 do każdej kategorii). Jeśli do którejś kategorii zgłosi się mniejsza liczba chętnych, Organizator może zwiększyć liczbę prezentacji w pozostałych kategoriach.

  • Długość trwania prezentacji – minimum 5 minimum, maximum 8 minut.
  • Tancerz może zaprezentować po jednej choreografii w każdej z kategorii.
  • Prezentacje powinny mieć formę etiudy tanecznej (opowieści).

Zgłoszenia

Nabór zgłoszeń do konkursu odbędzie się w terminie 16 listopada.

Zgłoszenie powinno zawierać:

  1. Imiona i nazwiska artystów;
  2. Daty urodzenia;
  3. Link do nagrania swojej etiudy lub jej części (min. 3 minuty);
  4. Tytuł etiudy;
  5. Biogram – krótki opis doświadczenia tanecznego każdego artysty.

Zgłoszenie powinno zostać wysłane na adres: stowarzyszenie.poruszeni@gmail.com

Link do nagrania powinien umożliwić Organizatorowi odtworzenie zamieszczonego w internecie nagrania (np. na Vimeo lub YouTube). Nagranie powinno zostać nakręcone jednym ujęciem, bez montażu, przy jednolitym świetle oraz bez użycia efektów.

Zgłoszenia niezawierające linku do nagrania nie będą rozpatrywane.

Organizator opublikuje listę zakwalifikowanych prezentacji do 15 listopada na wydarzeniu na Facebooku. Każdy kandydat uzyska drogą mailową informację o tym, czy się zakwalifikował do konkursu.

Zakwalifikowani tancerze zobowiązani są do przesłania muzyki w formacie mp3 oraz krótkiego opisu etiudy na adres mailowy: stowarzyszenie.poruszeni@gmail.com w terminie do 20 listopada 2022.

Nagrody

Przyznane zostaną nagrody za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii: Solo, Duo, Trio/Kwartet.  Oprócz atrakcyjnych nagród, wybrani laureaci zaprezentują swoje etiudy na profesjonalnej scenie warszawskiego Teatru Syrena 27 listopada 2022 roku.

Jury

Prezentacje oceniane będą przez profesjonalne Jury powołane przez organizatora. W skład Jury Konkursu wchodzą:
– dr hab. Aleksandra Dziurosz
– Gieorgij Grzegorz Puchalski
– Paulina Szczęsna

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: link

Więcej informacji: www.poruszeni.com

Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Artystyczne Po:ruszeni oraz Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close