MA in Performing Arts w Islandzkiej Akademii Sztuki (Iceland Academy of the Arts) to roczny program studiów magisterskich, wspierający artystów i artystki oraz badaczy i badaczki w prowadzeniu eksperymentalnych praktyk oraz w rozwoju badawczym poprzez rygorystyczny mentoring, szeroko zakrojone warsztaty i spotkania z wiodącymi artystami i artystkami, teoretykami i teoretyczkami oraz kuratorami i kuratorkami z całego świata. Osoby uczestniczące w programie spędzają cztery semestry w środowisku poszerzającym i pogłębiającym ich działalność artystyczną i badawczą oraz umiejętności kształtowania opartego na niej dyskursu.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Kandydaci i kandydatki powinni rozpocząć studia z opracowanym projektem performatywnym, nad którym będą pracować przez kolejne 24 miesiące. Projekt powinien dotyczyć ich zainteresowań artystycznych, a także pytań i wątpliwości sformułowanych na podstawie wcześniejszej praktyki artystycznej.

Integralną częścią kursu będą spotkania z artystami, kuratorami, teoretykami oraz przedstawicielami organizacji z całego świata, poświęcone performansowi, choreografii, teatrowi i tańcowi jako szeroko pojętym praktykom na przecięciu sztuki i innych dziedzin wiedzy i praktyki (aktywizm, praktyki społeczne, nauka i filozofia).

Nad jakimi aspektami pracują studenci i studentki MA in Performing Arts?

  • Analiza sposobów pojmowania zagadnień oraz stawiania celów dotyczących własnej praktyki artystycznej
  • Seminaria i warsztaty poszerzające zdolności konceptualne, dramatyczne, badawcze (planowanie i metodologia) oraz podejmowanie decyzji artystycznych.
  • Seminaria, grupy czytelnicze i warsztaty poszerzające zdolności kontekstualizacji praktyki artystycznej i badawczej, a także ukierunkowujące na rozmowy dotyczące pracy poszczególnych uczestników; świadomy udział w ww. rozmowach w ramach formatów zaproponowanych przez uczestników.
  • Szeroki wachlarz metodologii artystycznych oraz przestrzeń do realizacji projektów powiązanych z kluczowymi aspektami własnej praktyki artystycznej.
  • Zrównoważona wizja rozwoju własnych praktyk artystycznych po zakończeniu studiów.
  • Procesy eksperymentalne wspierające i pobudzające współpracę oraz wymianę na przecięciu praktyki artystycznej oraz innych dziedzin wiedzy i aktywizmu.
  • Szczególna uwaga poświęcona tematyce na przecięciu strategii aktywizmu politycznego i społecznego oraz uprawiania sztuki; program skupia się na sztuce, która jest zarówno krytyczna wobec rzeczywistości, jak i zdolna do jej kształtowania.
  • Kontakt z wiodącymi międzynarodowymi artystami, teoretykami i kuratorami – program gwarantuje przestrzeń i czas do podjęcia współpracy i refleksji z artystami sztuk performatywnych, muzykami, designerami i artystami sztuk wizualnych.

Islandzka Akademia Sztuki zachęca do udziału w naborze wszystkie osoby działające w obszarze sztuk performatywnych. Wydział Sztuk Performatywnych dokłada wszelkich starań w celu zapewnienia równego dostępu do studiów wszystkim kandydatom i kandydatkom, ze szczególnym uwzględnieniem osób z grup niedoreprezentowanych, takich jak społeczności People of Colour, osoby LGBTQIA+, osoby z niepełnosprawnościami oraz przedstawiciele innych mniejszości.

Termin składania wniosków: 12 kwietnia 2023
Rozpoczęcie studiów: 18 sierpnia 2023
Formularz on-line

Więcej informacji: https://www.lhi.is/en/ma-performing-arts

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close