O festiwalu:

Go Solo to międzynarodowy festiwal sztuki performansu oraz tańca współczesnego w wykonaniu solowym. Festiwal poświęca szczególną uwagę tańcowi fizycznemu w wymiarze narracyjnym oraz jednostkowych opowieściach w kontekście otaczającej rzeczywistości, wyrażanych za pomocą fizycznego, multidyscyplinarnego języka i ekspresji ciała; celem tych działań jest stworzenie płaszczyzny i punktu spotkania dla artystów i artystek tańca oraz publiczności.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Podczas trzech wieczorów festiwalu Go Solo, w plenerowym teatrze Hansen House w Jerozolimie – legendarnym centrum kultury i sztuki, położonym w samym w sercu miasta – zaprezentowane zostaną prace solowe artystów i artystek z całego świata

W trzydniowym festiwalu i dwutygodniowym programie rezydencyjnym wezmą udział choreografowie i choreografki, soliści i solistki, dyrektorzy i dyrektorki artystyczne, artyści i artystki tańca oraz teoretycy i teoretyczki z Izraela i zagranicy, którzy wezmą udział w spektaklach, panelach dyskusyjnych, badaniach, wystawach i spotkaniach z publicznością. Głównym założeniem wydarzeń festiwalowych będzie stworzenie interaktywnego, długoterminowego, wielokulturowego miejsca spotkań między artystami i artystkami oraz publicznością, służącego rozwijaniu i wymianie w ramach międzynarodowej społeczności tańca.

O wizji artystycznej festiwalu:

Organizatorzy i organizatorki festiwalu poszukują krótkich (5-25 min), innowacyjnych, solowych prac tanecznych o unikalnej i spersonalizowanej wizji artystycznej, powstałych w reakcji na społeczne, ekologiczne, polityczne, kulturowe, krytyczne, osobiste, aktualne problemy współczesnego życia.

W kontekście pandemii, dystansu społecznego i powszechnego przejścia na cyfrowe formy komunikacji, poszukują interakcji, artystycznej dyskusji, tworzenia przyjaznych przestrzeni, rewizji i reakcji – aby odzyskać naszą fizyczność. Spotkać się ponownie w sposób najbardziej bezpośredni, ułatwiając komunikację między odmiennymi narracjami, koncentrując się na indywidualnej formie ekspresji, współdzielonej poprzez sztukę performansu solowego.

Partnerzy:

Festiwal Go Solo jest prowadzony przez grupę Angela dance Co. Israel, pod kierownictwem artystycznym Miriam Engel, we współpracy z Mikro Theater Company oraz jerozolimskim centrum kultury i sztuki 'Hansen House

Warunki uczestnictwa w naborze:

Artyści i artystki:

– Oryginalne choreografie solowe – jeden wykonawca/jedna wykonawczyni na scenie.

– Choreograf/choreografka może być wykonawcą/wykonawczynią pracy (festiwal pokrywa wyłącznie koszty podróży i pobytu wykonawcy/wykonawczyni).

– Czas trwania prac: 5-25 minut.

– Jeśli dana produkcja jest dłuższa, dopuszczalne jest przesłanie pracy solowej, której długość można dostosować do ww. przedziału czasowego, pod warunkiem, że spełnia ona kryteria artystyczne programu festiwalu.

– Dopuszczalne są wyłącznie prace, których premiera odbyła się przed zgłoszeniem do naboru.

– Artysta/artystka musi być obecny/a podczas wszystkich 3 dni festiwalu, tj. 6-8 września 2022.

– Próby sceniczne odbędą się na dzień przed spektaklem.

– Artyści i artystki biorące udział w rezydencji wezmą udział w promocji festiwalu poprzez różne kanały PR oraz publikacje festiwalowe (dostarczanie profesjonalnych materiałów promocyjnych na życzenie organizatorów, udział w sesjach zdjęciowych, wywiadach, mediach społecznościowych itp.).

Festiwal:

  • Daty festiwalu: 6-8 września 2022, Jerozolima.
  • W ramach festiwalu odbędą się trzy wieczorne prezentacje międzynarodowych spektakli solowych, na w pełni wyposażonej scenie teatralnej na wolnym powietrzu.
  • Festiwal zapewnia pełne wsparcie techniczne i zespół techniczny.
  • Przewidziano jedną próbę techniczną na scenie na dzień przed występem oraz dostęp do przestrzeni studyjnej w czasie trwania festiwalu.
  • Organizatorzy i organizatorki zapewniają standardowe oświetlenie sceniczne. Specjalne życzenia techniczne należy określić w formularzu zgłoszeniowym – zostaną one spełnione w miarę możliwości.
  • Festiwal pokrywa koszty przelotów i zakwaterowania artystów i artystek.
  • Artyści i artystki zakwalifikowani do udziału w rezydencji mogą uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach festiwalowych.
  • Wnioski o przyznanie rezydencji zostaną opublikowane po zakończeniu otwartego naboru.
  • Wszystkie zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie za pomocą formularza festiwalowego.
  • Nabór jest otwarty dla artystów i artystek z całego świata.

Zgłoszenia należy przesyłać za pomocą formularza on-line na stronie organizatora: https://forms.monday.com/forms/embed/35fb3d8ff1e1632fbb1fb4284c4191f5

Termin nadsyłania zgłoszeń: 16 maja 2022 roku.

Osoby zakwalifikowane do udziału w rezydencji zostaną poinformowane o wynikach naboru drogą elektroniczną, ok. połowy czerwca 2022 roku.

Wszelkie pytania dotyczące naboru należy kierować na adres mailowy: sdjlm.prod@gmail.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close