Ruszył nabór na drugą w tym roku, letnią odsłonę cyklu pt. „Spotkania z Mistrzem”. W dniach 30 czerwca – 2 lipca w Kadzidle, w samym sercu Puszczy Zielonej, uczestnicy wydarzenia będą mieć możliwość zgłębienia tajników folkloru kurpiowskiego (tańców, pieśni, obrzędów) i nauczenia się, jak przekładać elementy dziedzictwa niematerialnego na współczesny język sceny, m. in. poprzez wykorzystanie technik tańca współczesnego.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Warsztaty organizowane są przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalnym „Kurpianka”. Adresowane są do twórców, artystów, instruktorów i pedagogów pracujących w teatralnym i tanecznym ruchu amatorskim. Letnia edycja warsztatów zatytułowana jest Współczesne widowiska oparte na tradycji | kurpiowskie dziedzictwo.

Warsztaty poprowadzą: Paweł Łaszczych, Henryk Gadomski i Daniel Leżoń.

Ramowy plan warsztatów   

30 czerwca (piątek), godz. 13.00 – 19.00
1 lipca (sobota), godz. 9.00 – 18.00
2 lipca (niedziela), godz. 9.00 – 14.00

Miejsce: Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle

Udział w warsztatach „Spotkania z Mistrzem” jest bezpłatny. Organizator zapewnia uczestnikom obiady, ale nie zapewnia i nie refunduje kosztów noclegu oraz dojazdu. Szczegółowe warunki udziału opisane są w regulaminie.

Zgłoszenia można nadsyłać do 15 maja poprzez formularz dostępny na stronie organizatora.

Więcej: www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/spotkania-z-mistrzem/aktualnosci/

„Spotkania z Mistrzem” to cykl twórczych spotkań o charakterze warsztatowym, prowadzonych przez twórców z bogatym dorobkiem artystycznym, wykorzystujących autorskie metody w procesie przygotowania i realizacji różnych rodzajów widowisk (teatr animacji, teatr dramatyczny, teatr poezji, teatr tańca, improwizacja lub plastyczno-muzyczna forma wypowiedzi). Wybrani do współpracy mistrzowie poprowadzą autorskie zajęcia podnoszące warsztat metodyczny pedagogów, przekazując im zestaw dobrych praktyk, wpływających na rozwój kompetencji społeczno-kulturowych. Ważnym celem cyklu jest także wzmocnienie tożsamości lokalnej poprzez twórcze nawiązanie do niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Kolejna odsłona cyklu odbędzie się w terminie 20–22 października w Warszawie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close