Zakład Tańca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach zaprasza w dniach 22–23 kwietnia do swojej siedziby na Dni Otwarte. Wydarzenie skierowane jest do osób zainteresowanych studiowaniem tańca, miłośników tańca i szeroko pojętej sztuki. Program Dni Otwartych umożliwia zapoznanie się ze specyfiką studiowania w Zakładzie Tańca poprzez otwarte lekcje, dyskusje oraz pokazy projektów studenckich.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Zakład Tańca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach to innowacyjna jednostka oferująca kompleksową edukację taneczną studentom zainteresowanym karierą zawodową w nieustannie zmieniającym się świecie nowych możliwości. Wyróżnia się zindywidualizowanym trybem kształcenia i szacunkiem dla różnorodności, co pozwala mu aspirować do miana jednego z najlepszych programów studiów w zakresie tańca w Polsce. Uczelnia znajduje się w samym sercu katowickiej sceny artystycznej i oferuje studentom wiele możliwości eksperymentowania i manifestowania swoich wizji. Studia odbywają się pod kierunkiem wybitnych przedstawicieli świata sztuki znanych zarówno w środowisku międzynarodowym, jak i w Polsce.

Program tańca AMKS jest przeznaczony dla studentów angażujących się w poszukiwania i tworzenie powiązań między dyscyplinami i formami; zainspirowanych badaniami naukowymi, a także takich, którzy oczekują wyzwań fizycznych, twórczych i intelektualnych, których myślenie przyszłościowe, kreatywne działania i przedsiębiorcza dusza odzwierciedla ciągle zmieniające się społeczeństwo i świat. Stąd też Zakład Tańca tworzy dogodne środowisko edukacyjne, w którym możliwości występów, kreatywne projekty i studia teoretyczne uzupełniają się i wzmacniają, zapewniając istotne fundamenty kariery w tańcu. Wspieramy ruch kulturowy, który jest zarówno mocno zakorzeniony w historii, jak i dynamicznie zaangażowany w nowoczesne myślenie o sztuce, co uwzględnia równe partnerstwo w dziedzinie gospodarki innowacyjnej i technologicznym rozwoju nowych mediów w sztukach widowiskowych.

Dni Otwarte w Zakładzie Tańca Akademii Muzycznej w Katowicach. Materiały promocyjne organizatora

Harmonogram Dni Otwartych

22 kwietnia

10.00–11.30, lekcja otwarta dla kandydatów – dr Janusz Skubaczkowski; Aula

11.45–12.45, lekcja pokazowa polskiej techniki tańca współczesnego – mgr Łukasz Zgórka; Aula

13.00–14.30, pokazy projektów studentów kierunku taniec BA; sala 104 / Aula / 115

14.30–15.30, przerwa

15.30–16.30 Lekcja i pokaz repertuaru II roku BA pod kierunkiem dr Janusza Skubaczkowskiego; Aula

16.45–17.45, otwarte spotkanie/dyskusja – studenci kierunku taniec + wykładowcy; 115

18.00–19.00 (druga obsada), pokaz III roku BA pt. Matryca przygotowany pod kierunkiem Michała Przybyły we współpracy ze studentami (przedmiot: repertuar) + pokaz III roku BA przygotowany pod kierunkiem mgra Bartłomieja Mieszczaka (przedmiot: teatr tańca); Aula

23 kwietnia

10.00–11.00, lekcja pokazowa tańca tradycyjnego I roku – mgr Bartłomiej Mieszczak |Aula

11.15–12.15, lekcja pokazowa tańca współczesnego III roku – mgr Monika Witkowska; Aula

12.30–13.30, pokazy projektów studentów MA na kierunku taniec; 115

14.30–15.00 (pierwsza obsada), pokaz III roku BA pt. Matryca przygotowany pod kierunkiem Michała Przybyły we współpracy ze studentami (przedmiot: repertuar) + pokaz III roku BA przygotowany pod kierunkiem mgra Bartłomieja Mieszczaka (przedmiot: teatr tańca); Aula

Więcej: https://fb.me/e/10QJ39PUA

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close