W związku z obchodami Tygodnia Tańca organizowanego przez Akademię Wychowania Fizycznego J. Kukuczki w Katowicach w ramach programu „Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024” uczelnia zaprasza na sesję naukową on-line Konferencji Naukowo-Dydaktycznej Taniec w nauce i praktyce. Konferencja odbędzie się w Katowicach 6 października 2024 roku. Do 15 września trwa nabór zgłoszeń.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Cel konferencji:

Głównym celem konferencji jest prezentacja i wymiana wiedzy płynącej z badań naukowych na temat tańca oraz innych dyscyplin, które są z nim nierozerwalnie związane. Wygłaszane referaty naukowe powinny pogłębiać wiedzę na temat wpływu technik tanecznych na organizm człowieka. Prezentacje dotyczyć będą także zebranej wiedzy teoretycznej opisującej zjawisko tańca we współczesnym świecie.

Zakres tematyczny wystąpień:

  • Wpływ technik tanecznych na organizm człowieka
  • Choreologia
  • Choreoterapia
  • Fizjoterapia tancerzy
  • Sporty artystyczne z elementami tańca

Formy prezentacji:

  • Sesja ogólna on-line.
  • Prezentacja doniesień naukowych i dydaktycznych w formie 10-minutowych referatów w języku polskim (możliwe jest dołączenie prezentacji multimedialnej).

 

 Warunki publikacji:

Organizator proponuje możliwość publikacji prac wygłoszonych podczas konferencji w czasopiśmie naukowym „Journal of Human Kinetics” (https://johk.pl/).

Autorzy wystąpień samodzielnie przygotowują prace do druku zgodnie z zaleceniami w/w wydawnictwa. Kwalifikacja do druku w „Journal of Human Kinetics” następuje po złożeniu pracy w redakcji czasopisma. Warunki techniczne przygotowania prac do druku zamieszczone są na stronie internetowej wydawnictwa.

 

Zgłoszenia z tytułem wystąpienia należy przesyłać do 15 września 2024 roku na adres: a.fredyk@awf.katowice.pl.

Uczestnictwo w konferencji jest nieodpłatne.

Harmonogram wystąpień oraz link do rejestracji zostaną przesłane do wszystkich uczestników po weryfikacji tematów prezentacji.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close