
Graf. Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach zaprasza kandydatów na studia w Zakładzie Tańca.
4 maja 2022 roku otwarta została rejestracja internetowa dla kandydatów na studia licencjackie na kierunku taniec, specjalność: aktor teatru tańca w Zakładzie Tańca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Będzie dostępna do 27 maja 2022 roku.
Aby przystąpić do rekrutacji, należy w tym przedziale czasowym się zarejestrować w systemie Internetowej Rejestracji Kandydata: https://am.katowice.pl/?a=rekrutacja-stacjonarne-niestacjonarne-elektroniczny-system-rekrutacji_show&id_item=9255.
Po utworzeniu profilu i uzupełnieniu danych wygenerowany zostanie plik PDF, który wraz z kompletem dokumentów należy złożyć osobiście lub pocztą tradycyjną w Dziale Nauki i Nauczania Akademii Muzycznej pok. A lub D, ul. Wojewódzka 33, 40-025 Katowice.
Szczegółowe informacje dotyczące wymaganych dokumentów, postępowania rekrutacyjnego oraz przebiegu egzaminów wstępnych dostępne są w skróconym Informatorze dla kandydatów: Informator 2022/2023.
***
Egzaminy wstępne odbędą się między 27 czerwca a 2 lipca 2022 roku.
***
O studiach w Zakładzie Tańca:
Zakład Tańca Akademii Muzycznej w Katowicach oferuje współczesną i innowacyjną metodykę nauczania angażującą studentów w zdobywanie wiedzy oraz praktyk umożliwiających stawanie się nie tylko samodzielnymi wykonawcami, posiadającymi unikatowy głos w świecie sztuki tańca, ale również myślicielami, widzami i aktywnymi uczestnikami wydarzeń artystycznych.
Szeroka gama zajęć z międzynarodowego tańca współczesnego, polskiej techniki tańca współczesnego, baletu klasycznego, tańca światowego (afrykański, chiński, europejski itp.), aktorstwa dramatycznego i fizycznego, form teatru tańca, improwizacji, głosu i ruchu, rytmu i rytmiki, choreografii, folkloru, a także wirtualnego świata tańca oraz nowych mediów, stanowią podstawę kształtowania osobowości artystycznej, stylu oraz języka tanecznego. Studia teoretyczne obejmują historię i teorię tańca, pisanie o tańcu, wiedzę o teatrze, pedagogikę tańca, etnografię i antropologię, filozofię i estetykę, teorię muzyki.
Program nauczania jest wielowymiarowy i rygorystyczny. Wykorzystuje oparte na dyscyplinie konserwatorium tańca, które kształtuje, i pogłębia ciało, umysł oraz duszę artysty tańca, jednocześnie kładąc żyzny grunt pod wolny umysł zdolny do rozwijania nowych i krytycznych perspektyw. Studenci wciągani są w otwartą dyskusję i praktykę, będąc tym samym zachęcani do urzeczywistniania własnych wizji.
Więcej informacji: link