W dniach 26-30 października 2021 w ramach projektu Przestrzenie Sztuki Kielecki Teatr Tańca i M7 Production zapraszają na drugą edycję warsztatów filmowania i montażu tańca dla twórców, tancerzy i choreografów.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Wychodząc naprzeciw rozwijającej się produkcji filmów artystycznych, filmów tańca oraz stałą obecność tańca w filmach i reklamie, organizatorzy przygotowali kolejną edycję warsztatów pozwalających na zdobywanie wiedzy związanej z technikami operatorskimi, reżyserią ruchu w relacji z kamerą, pracą na planie oraz montażem filmu.

Warsztaty dedykowane są tancerzom, choreografom oraz twórcom filmów, którzy chcą połączyć taniec z językiem filmowym.

Celem tegorocznej edycji warsztatów jest zapoznanie uczestników ze specyfiką pracy na planie filmowym oraz zasadami filmowania i montowania filmu tańca w praktyce w czasie produkcji etiudy filmowej.

Do udziału w warsztatach zostanie zaproszonych dziesięciu twórców, tancerzy, choreografów wyłonionych na podstawie listu motywacyjnego. Warsztat jest spotkaniem z profesjonalistami tak, by zdobyta wiedza i doświadczenie pozwoliły tancerzom i choreografom tworzyć swoje filmy tańca oraz za pomocą nabytych narzędzi potrafili świadomie zaistnieć w ruchu przed kamerą.

Program warsztatów opiera się na  połączeniu teorii z praktyką:

Tegoroczna edycja warsztatów będzie skupiona na wykorzystaniu teorii w praktyce. Uczestnicy poznają m.in język filmowy, zasady konstrukcji filmu, zasady kompozycji, perspektywy, pracy na planie, sposoby ruchu kamery, reguły optyki filmowej i wykorzystanie światła w czasie kręcenia filmu krótkometrażowego z udziałem profesjonalnej ekipy filmowej oraz tancerzy Kieleckiego Teatru Tańca.

Warsztaty poprowadzą uznani eksperci sztuki filmowej posiadający wieloletnie doświadczenie w filmowaniu tańca, a także laureaci prestiżowych nagród międzynarodowych festiwali (m.in Sundance, BAFTA, Cannes, Gdyńskie Lwy).

Efektem warsztatów będzie wyprodukowana pod okiem ww. ekspertów krótkometrażowej etiudy.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem:
https://ktt.pl/wp-content/uploads/2021/09/regulamin-FED-2021-2.pdf

Zgłoszenia można przesyłać do 14 października na adres mailowy: dancefilm@ktt.pl
Udział w warsztacie jest płatny symbolicznie: 100 zł.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close