Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek w ramach programu Przestrzenie Sztuki Taniec Katowice ogłasza otwarty nabór uzupełniający dla choreografów i tancerzy reprezentujących wszystkie gatunki tańca na KONCEPCJĘ CHOREOGRAFICZNĄ DUŻEGO FORMATU pod hasłem Taniec, rytuał, społeczeństwo.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Temat przewodni naboru proponuje spojrzenie na taniec i rytuał poprzez pryzmat wartości społecznych i wyzwań dla porządku społecznego w różnych kulturach na świecie.

Wykorzystanie interdyscyplinarnych i międzykulturowych perspektyw przede wszystkim z dziedzin socjologii, antropologii i psychologii jako wprowadzenia do tańca i badań nad rytuałem.

Wpływ tańca i praktyk rytualnych na strukturę społeczną i indywidualną tożsamość.

Choreografia dużego formatu inspirowana ww. tematem powinna zakładać udział od 8 do 10 tancerzy.

Minimalny czas trwania spektaklu to 40 minut.

Wiodącym środkiem ekspresji nadesłanej koncepcji choreograficznej powinien być taniec.

Autor zwycięskiego projektu wyłonionego w naborze otrzyma zlecenie stworzenia spektaklu (według opisanej w zgłoszeniu własnej koncepcji) z honorarium w wysokości do 19 000 zł brutto.

Dodatkowe informacje: ps@miasto-ogrodow.eu

Praca nad stworzeniem spektaklu w oparciu o zwycięską koncepcję choreograficzną dużego formatu oraz pokaz finałowy (nabór uzupełniający) będą realizowane w Katowicach w okresie od października do listopada br.

Premiera spektaklu (nabór uzupełniający) odbędzie się 22 listopada 2023 roku na scenie Miejskiego Domu Kultury „Szopienice – Giszowiec” w Katowicach.

Operator Przestrzeni Sztuki w Katowicach, pragnąc inspirować młode pokolenie nowym myśleniem o społeczeństwie, tworzy warunki sprzyjające rozwojowi różnorodnych, nowatorskich form tańca oraz twórczych praktyk artystycznych.

Zadanie jest finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close