Polskie Towarzystwo Badań Teatralnych informuje, że do 15 czerwca 2023 roku trwa nabór zgłoszeń na stypendium badawcze dla młodej badaczki/młodego badacza tańca w ramach konkursu „Słownika tańca współczesnego”.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Zespół autorek i autorów haseł do Słownika tańca współczesnego pod red. Małgorzaty Leyko i Joanny Szymajdy przy współpracy Tomasza Ciesielskiego (Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź 2022) postanowił przeznaczyć nagrodę Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych w wysokości 7 200 zł, otrzymaną w wyniku konkursu na najlepszą publikację książkową z zakresu wiedzy o dramacie, teatrze i widowiskach wydaną w roku 2022, na stypendium badawcze dla młodej badaczki/młodego badacza tańca.

Zgłoszenia na konkurs, zawierające wypełniony formularz zgłoszeniowy, należy nadsyłać do 15 czerwca 2023 roku na adres: badania.teatralne@gmail.com.

Do udziału w konkursie zaproszone są osoby zajmujące się badaniami w zakresie tańca, które przed dniem 30 czerwca 2023 nie ukończą 35 lat.

Do konkursu mogą być zgłaszane badania naukowe z zakresu szeroko rozumianej wiedzy o tańcu. W konkursie nie będą uwzględniane prace o charakterze popularyzatorskim oraz teksty z zakresu krytyki tańca. Efektem zgłaszanych badań, zaplanowanych maksymalnie na 18 miesięcy, mogą być prace magisterskie, rozprawy doktorskie (lub ich fragmenty), publikacje książkowe (lub ich części), cykle artykułów lub studia naukowe przeznaczone do publikacji w czasopismach fachowych, referaty konferencyjne, które ukażą się w tomach zbiorowych.

Do konkursu nie mogą być zgłaszane badania finansowane z innych źródeł (granty uczelniane, granty zewnętrzne i stypendia naukowe przyznane w drodze konkursu).

Trzyosobowe jury wyłoni laureatkę/laureata do 30 czerwca 2023 roku. Jury może przyznać jedno stypendium bądź zdecydować o innym podziale nagrody.

Pełen regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych: www.ptbt.e-teatr.pl/index.php?page=aktualnosci oraz bezpośrednio pobrać ze strony: stypendium.docx (live.com)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close