Duńska Narodowa Szkoła Sztuk Teatralnych (Den Danske Scenekunstskole) prowadzi nabór na studia magisterskie w zakresie choreografii (MFA in Choreography) oraz tańca i partycypacji (MFA in Dance and Participation). Zajęcia na obu kierunkach prowadzone są w języku angielskim. Zgłoszenia należy przesyłać do 15 marca 2022 roku. Studia rozpoczną się w sierpniu 2022 roku.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Więcej informacji o wymaganiach rekrutacyjnym można uzyskać na oficjalnej stronie szkoły: ddsks.dk

O programie MFA in Choreography

Centralnymi punktami programu są praktyka ruchowa i praca choreograficzna. W ciągu dwóch lat nauki studenci i studentki wypracowują złożone i pogłębione zrozumienie rozmaitych relacji pomiędzy praktyką ruchową i choreografią, a także wpisanego w te relacje potencjału.

Program jest częścią Nordyckiej Platformy Choreograficznej (Nordic Choreographic Platform – NCP), powstałej we współpracy Duńskiej Narodowej Szkoły Sztuk Teatralnych (Kopenhaga) z programami studiów magisterskich w zakresie choreografii w KHIO (Oslo), Uniarts (Sztokholm) i Uniarts (Helsinki). W ramach platformy studenci i studentki ww. czterech instytucji spotykają się na wspólnych zajęciach raz w semestrze.

O programie MA in Dance and Participation

Punktem wyjścia dla programu jest artystyczny i społeczny potencjał tańca i choreografii. Zajęcia oparte są na praktykach angażujących uczestników, rozumianych jako spektrum obejmujące artystyczne, społeczne, zespołowe i edukacyjne podejście do sztuki tańca.

Program skierowany jest do profesjonalnych tancerzy i tancerek oraz choreografów i choreografek pragnących rozszerzyć swoją praktykę artystyczną o angażowanie osób spoza zawodowego środowiska tanecznego w proces twórczy, umożliwiający rozwijanie nowych metod i sposobów ekspresji artystycznej.

Drzwi otwarte 8 lutego 2022

Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby, które chciałby dowiedzieć się więcej o obu programach studiów do udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 8 lutego w godzinach 18.00-20.00.

Podczas spotkania wykładowcy i wykładowczynie uczelni przedstawią cele, założenia, wizję i oczekiwania związane z studiami; przewidziano również sesję pytań i odpowiedzi.

Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej, w siedzibie Duńskiej Narodowej Szkoły Sztuk Teatralnych w Kopenhadze (Philip De Langes Allé 3 1435 København K) oraz on-line.

Link do transmisji on-line

Kontakt

Den Danske Scenekunstskole – The Danish National School of Performing Arts
Per Knutzons vej 5
1437 KØBENHAVN K
+45 4172 2000
post@ddsks.dk

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close