Już stało się tradycją, że w ramach odbywającego się w Krakowie od 2000 roku Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza” w Krakowie organizowane są warsztaty taneczne. Tak będzie i w tym roku.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Jednak tegoroczna, 24. edycja Festiwalu, która odbędzie się w dniach 15-23 lipca 2023 roku przyniesie nowości. Będą to zajęcia w Masterclass Baletu Dworskiego skierowane do tancerzy, uczniów i absolwentów prywatnych i społecznych szkół baletowych. Na te warsztaty, które będą trwały przez pięć dni (17-21 lipca), złożą się zajęcia głównie z zakresu tańca dawnego. W ramach ośmiu godzin lekcyjnych dziennie uczestnicy tego kursu będą mieli okazję m.in. poznać choreografie oryginalne z repertuaru baletowego od XVI do XIX wieku, nauczyć się techniki, kroków i stylu z poszczególnych dziedzin tańca czy poznać zasady teorii i zapisu tańca z renesansu i baroku.
Ponadto organizator – Balet Cracovia Danza – oferuje konsultacje z ekspertami, a także możliwość uczestniczenia w Krakowskim Balu Królewskim (21.07.2023 godz.19.00) otwartym dla publiczności oraz wzięcie udziału w występie w przygotowanych na warsztatach choreografiach, w kostiumach z epoki, podczas Gali Finałowej Festiwalu (23.07) w Teatrze Słowackiego w Krakowie.

Zajęcia poprowadzą: Alina Towarnicka (lekcja tańca klasycznego), Marie-Claire Le Corre (taniec renesansowy), Leszek Rembowski (taniec polski, charakterystyczny), Piere-Francois Dollé (taniec barokowy), Nikoleta Giankaki (stretching).

Zajęcia Masterclass Baletu Dworskiego są płatne.
Szczegóły oraz sposób aplikacji: https://cracoviadanza.pl/festiwal/aktualnosc/125

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close