Po raz kolejny w tym sezonie edukacyjnym Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza do swojego studia na warsztaty ruchowe dla rodzin z dziećmi w wieku 4–6 lat. Tym razem będzie okazja, by wziąć udział w warsztacie Roztańczone Rodziny. Co czuje ciało?, prowadzonym przez Monikę Kiwak. Wydarzenie, które odbędzie się 4 lutego o godz. 11.00, stworzy przestrzeń do wspólnego działania nastawionego na wzmacnianie relacji z własnym ciałem i pogłębianie więzi między dorosłym a dziećmi.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

O warsztacie:

Dramaturgia warsztatu Co czuje ciało? opiera się na zadawaniu sobie tytułowego pytania, starając się określić relację ze sobą samym, z ciałem osoby, z którą przyszliśmy, relację do przestrzeni (ogólnej i osobistej), czasu i tempa ruchu/bezruchu, tekstury ruchu. Dodatkowo zajęcia wspierać będą bliskość opartą na wspólnych działaniach, działaniach solo oraz na wzajemnej obserwacji siebie w ruchu i we względnym bezruchu. Jedno z zadań jest także oparte na współpracy z ciałami, których nie znaliśmy wcześniej, z innymi osobami, które są na sali. Prowadząca wykorzystuje podejście oparte na creative dance, auto masażu, wzajemnego masażu i praktyce w duchu Body Mind Centering oraz elementy metodyki duetu Segni Mossi.

Warsztat jest zaprojektowany w ten sposób, by dorosły i dziecko mieli swoje własne, osobne doświadczenie ruchu oraz, by wzmacniała się między nimi więź, by wzrastała bliskość emocjonalna i fizyczna. Pracujemy z muzyką i w ciszy, w odcinkach czasowych, w których prowadząca podąża za dynamiką grupy lub też takich, kiedy czas jest ściśle określony, dając możliwość doświadczenia „poczucia” czasu i jego ograniczeń. We wszystkich działaniach prowadząca występuje w roli liderki, która towarzyszy doświadczeniom osób na sali. Stwarza też przestrzeń na propozycje ruchu płynące od osób uczestniczących w warsztacie. Warsztat domyka możliwość zwerbalizowania swoich odczuć, ujęcia ich w słowa zapisane lub rysunki, by móc świadomie korzystać z doświadczenia swojego ciała podczas warsztatu także po jego zakończeniu.

Organizator zachęca do przyjścia w stroju niekrępującym ruchów, także podczas turlanek na podłodze (można wziąć ubrania na zmianę).

Zajęcia odbędą się na specjalnej podłodze, uczestnicy nie będą potrzebować butów.

Sala, w której odbywają się zajęcia, będzie otwarta minimum 15 minut przed zajęciami i dostępna także chwilę po nich (na spokojnie).

Zajęcia zakładają uczestnictwo jednego dziecka i jednego opiekuna. W przypadku chęci przyjścia z dwójką dzieci, organizator prosi o kontakt.

Czas i miejsce warsztatów:
4 lutego 2024 roku (niedziela), godz. 11.00-12.00
Studio KCC (A010), Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232, Kraków

bilety: 35 zł (1 bilet = 1 uczestnik / uczestniczka zajęć, czyli opiekun / opiekunka + dziecko = 70 zł)

Zapisy i informacje: zapisy.kcc@nck.krakow.pl (imię i nazwisko opiekuna, imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka i telefon kontaktowy)

Więcej o wydarzeniu: https://nck.krakow.pl/kcc/blog/roztanczone-rodziny-co-czuje-cialo-warsztaty-dla-rodzin-z-dziecmi/

Więcej o programie Roztańczone Rodziny: https://roztanczonerodziny.pl/

O prowadzącej:

Monika Kiwak – magister filologii polskiej oraz wiedzy o teatrze (dramatologia) na Uniwersytecie Jagiellońskim; absolwentka Wydziału Tańca w Performers House (2009, Dania), dyplomowana instruktorka tańca współczesnego, uczestniczka certyfikowanego Kursu Body-Mind Centering® (Słowacja, Polska 2011–2015). W 2013, 2015, 2017 i 2019 roku otrzymała stypendium Alternatywnej Akademii Tańca, realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Rezydentka Dance Move Cities (Kraków, Ryga 2013–2014). W 2017 roku odbyła wizytę studyjną i szkolenie dla pedagogów w Rzymie, dzięki wsparciu Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Wielokrotnie wybierana przez Andrew Morrisha do treningu solowego dla zaawansowanych tancerzy. W 2019 roku dzięki wsparciu Instytutu Muzyki i Tańca była na stypendium w Szwecji. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2020). Od 2008 do 2015 roku tańczyła w Eksperymentalnym Studio Tańca Iwony Olszowskiej, praktykując improwizację z podejściem BMC®. Gra w spektaklach dla najmłodszej widowni oraz dla dorosłych.

Więcej informacji o prowadzącej:

https://taniecpolska.pl/ludzie-tanca/monika-kiwak/

https://www.facebook.com/profile.php?id=100035372576609&ref=settings

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close