Do 5 maja trwa nabór zgłoszeń na rezydencję artystyczną w Krakowskim Centrum Choreograficznym.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Konkurs na rezydencję artystyczną KCC jest możliwością na realizację spektaklu z obszaru współczesnej choreografii, a jego premiera odbędzie się w ramach III. edycji Krakowskiego Festiwalu Tańca.

Do składania aplikacji organizator zaprasza zarówno twórców/twórczynie rozpoczynających/rozpoczynające pracę choreograficzną, jak i artystów/artystki doświadczonych/doświadczone w tworzeniu własnych realizacji scenicznych.

W ramach konkursu mogą zostać zrealizowane sola, duety oraz prace zbiorowe, których realizatorami/realizatorkami muszą być minimum 3 osoby – choreograf/choreografka, tancerze/tancerki, dramaturg/dramaturżka, muzyk/muzyczka, reżyser/reżyserka światła czy dźwięku, etc.

Długość pracy: minimum 40 minut

Zamknięcie naboru zgłoszeń: 5 maja 2023

Wyniki zgłoszeń: do 15 maja 2023

Organizator zapewnia:
– środki finansowe w wysokości 25 tys. zł brutto – w tym realizacja spektaklu wraz z honorarium za zagranie spektaklu na Krakowskim Festiwalu Tańca,
– dostęp do sali prób i Sceny Nowohuckiego Centrum Kultury, a terminie od 1 czerwca do 28 lipca 2023 roku – zaplecze techniczne,
– promocję w ramach Krakowskiego Festiwalu Tańca,
– zdjęcia ze spektaklu oraz techniczne nagranie całości.

Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz zgłoszeń: https://bit.ly/3mpK66h

Więcej informacji oraz regulamin współpracy na stronie organizatora: https://nck.krakow.pl/kcc/blog/konkurs-na-rezydencje-artystyczna-kcc/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close