Krakowski Teatr Tańca oraz Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka ogłaszają konkurs na prezentację spektaklu w ramach programu prezentacji tańca „Rollercoaster 2024”.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

„Rollercoaster” to program prezentacji tańca współczesnego, który od siedmiu lat jest realizowany przez Cricotekę i Krakowski Teatr Tańca. Spektakle wybrane przez kuratorów – Pawła Łyskawę i Eryka Makohona – prezentowane są od wiosny do zimy. Motywem przewodnim programu w 2024 roku jest PRZESTRZEŃ, jeden z czterech faktorów ruchu według Rudolfa von Labana.

Chcąc budować przestrzeń otwartą, zapraszającą i podatną na różnorodne aktywności, organizatorzy ogłaszają konkurs na prezentację spektaklu.

W ramach konkursu proponują:

  • dostęp do sceny Cricoteki w dniach 12–13 października 2024 roku w wymiarze 8–10 godzin dziennie na potrzeby montażu spektaklu, prób oraz pokazu,
  • obsługę techniczną na czas montażu, próby, prezentacji i demontażu spektaklu (jeden akustyk, jeden oświetleniowiec),
  • wynagrodzenie za prezentację spektaklu w wysokości zgodnej z propozycją wnioskodawcy, w nieprzekraczalnej kwocie 12 tys. zł brutto (przekazywane na podstawie umowy o dzieło),
  • w razie potrzeby – nocleg dla ekipy realizującej spektakl (maksymalnie pięć pokoi w terminie 12–14 października 2024),
  • organizację pokazu w Cricotece 13 października 2024 roku o godz. 18.30,
  • promocję pokazu.

Harmonogram konkursu

18 kwietnia 2024 – ogłoszenie konkursu

12 maja 2024 – ostateczny termin składania aplikacji

9 czerwca 2024 – rozstrzygnięcie konkursu

Formularz zgłoszeniowy: link

Regulamin: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close