Krakowski Teatr Tańca oraz Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka ogłaszają konkurs rezydencyjny: wsparcie produkcyjne spektaklu ruchowego (16–22 września 2024, Kraków) w ramach programu prezentacji tańca „Rollercoaster 2024”.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

„Rollerocaster”, program prezentacji tańca, organizowany przez Krakowski Teatr Tańca i Cricotekę [Cricoteka] w roku 2024 roku realizuje hasło: PRZESTRZEŃ. Organizatorom programu zależy na tym, by była ona otwarta, zapraszająca i podatna na różnorodne aktywności. Jednak przestrzeń nie zawsze taka właśnie jest dla osób artystycznych działających w obszarze ruchu jako freelancerzy i freelancerki. Funkcjonowanie w świecie opartym na projektach i grantach oraz związane z tym nastawienie na wymierne efekty i niestabilność finansowa są codziennością, z którą mierzą się choreografowie i choreografki. Dlatego Rollercoaterowa PRZESTRZEŃ staje się polem do złapania oddechu, wzięcia rozbiegu i nabrania mocy twórczej.

Organizatorzy programu ogłaszają konkurs na rezydencję, której głównym celem jest wsparcie produkcyjne osób artystycznych, tworzących realizacje ruchowe.

Open call jest skierowany do wszystkich osób w trakcie procesu twórczego (bez względu na stopień jego zaawansowania), które potrzebują finansowego, organizacyjnego, promocyjnego lub logistycznego wsparcia w produkcji. Do konkursu można zgłosić zarówno dopiero pierwsze szkice choreograficzne, jak i projekty, które wkrótce zostaną sfinalizowane.

W ramach konkursu organizatorzy proponują:

  •  wsparcie finansowe w wysokości 15 tys. zł brutto,
  • dostęp do studia Krakowskiego Teatru Tańca w terminie 16–22 września 2024 roku,
  • nocleg w Krakowie w dniach 15–23 września 2024 roku w kwocie do 3500 zł brutto;
  • zwrot kosztów podróży do Krakowa w kwocie do 1000 zł brutto;
  • sesję feedbackową wokół tworzonego spektaklu, w której udział wezmą osoby uczestniczące w międzynarodowych warsztatach Critics Residency, realizowanych przez Krakowski Teatr Tańca.

Dodatkowo, jeśli tylko projekt jest na zaawansowanym etapie przygotowań, organizatorzy mogą zapewnić dostęp do sceny Cricoteki w dniu 21 września 2024 roku wraz ze wsparciem technicznym, w celu przetestowania swoich pomysłów realizacyjnych w profesjonalnych warunkach scenicznych (światło, multimedia, dźwięk).

Rezydencja nie musi zakończyć się gotowym spektaklem. Organizatorzy nie gwarantują pokazu premierowego, ale stwarzają PRZESTRZEŃ do pracy nad produkcją.

Zgłoszenia na rezydencję przyjmowane sią do 31 maja 2024 roku. O wynikach naboru organizatorzy poinformują wnioskodawców do 24 czerwca 2024 roku.

Formularz zgłoszeniowy: link

Regulamin: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close