W dniach 23–24 marca w krakowskiej Hurtowni Ruchu odbędą się warsztaty tańca współczesnego, które poprowadzi Łukasz Zięba.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Warsztaty obejmują elementy tańca współczesnego, neoklasycznego, ale też i ćwiczenia choreograficzno-twórcze, indywidualnie i grupowo. Ponadto, uczestnicy zagłębią się w improwizację oraz eksplorację własnych zasobów kreatywności, co będzie głównym motywem. Zamiast skupiać się na performatywnym aspekcie tańca, zostanie on pokazany jako forma ekspresji i katharsis, doświadczany osobiście i od wewnątrz.

Zajęcia przeznaczone są dla tancerzy i studentów posiadających pewną wiedzę i umiejętności, aczkolwiek struktura warsztatów pozwoli też osobom początkującym na skorzystanie w pełni z zajęć.

Warsztaty podzielone będą na dwa dni. Zajęcia każdego dnia potrwają 5 godzin, włączając przerwę.

Grafik

23 marca 2024, godz. 14.30–19.30
24 marca 2024, godz. 12.00–17.00

Miejsce

Hurtownia Ruchu
ul. Straszewskiego 28, Kraków

O prowadzącym

Łukasz Zięba – urodzony i wychowany w Krakowie, od 2014 roku tancerz baletu The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. W latach 2015–2016 występował z Aspen Santa Fe Ballet w dziełach m.in. Jiříego Kyliána, Jormy Elo, Cayetano Soto, Fernando Melo czy Alejandro Cerrudo. Równolegle, działa jako niezależny artysta, pracując m.in. z Company XIV, Lar Lubovitch Dance Company, Emery Lecrone Dance, LED Boise czy w projekcie ACE Dance Concept, którego jest współtwórcą.

W 2009 roku Łukasz wystąpił w rodzimym show „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”, w którym zdobył drugie miejsce, a w 2015 roku zadebiutował w programie jako choreograf już ze stażem w USA. W 2012 roku ukończył Krakowską Akademię Tańca L’Art de la Danse. Do Nowego Jorku przeniósł się w 2012 roku, gdzie ukończył The Ailey School, zdobywając pełne stypendium.

Otrzymał stypendia i wyróżnienia m.in. z Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie, Stypendium Twórcze Miasta Krakowa, The Ailey School Scholarship Program czy Jack Orth Scholarship.

Jako pedagog dzieli się tańcem w renomowanych miejscach, takich jak Joffrey Ballet School w Nowym Jorku czy Krakowskie Centrum Choreograficzne. Brał udział w międzynarodowych festiwalach jako tancerz i choreograf w USA, Hong Kongu, Francji, Meksyku, Kanadzie i Polsce. Łukasz dzieli się swoim talentem nie tylko jako tancerz na światowych scenach, ale także jako nauczyciel, przekazując pasję do ruchu i choreografii kolejnym pokoleniom. Prowadzi on również medytacje z wykorzystaniem dźwięku i muzyki na żywo jako narzędzi do rozwoju osobistego.

Koszt:
520 zł (dwa dni)
300 zł (jeden dzień)

Link i zapisy:

https://www.lukaszieba.space/contemporary-workshop

lub mailowo
lukazieba@gmail.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close