Trwają zapisy na trzymiesięczny kurs kompozycji ruchu, tańca współczesnego i tańca terapeutycznego z Alicją Miszczor. Kurs potrwa od 29 marca do 16 czerwca 2023 roku.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Kurs ma na celu przekazanie różnorodnych narzędzi z dziedziny kompozycji ruchu, szeroko pojętego tańca współczesnego (w tym improwizacji tanecznej), tańca terapeutycznego, teatru fizycznego, ruchu autentycznego, technik ekspresji ruchowej, pracy z ciałem czy technik relaksacyjnych. Zajęcia prowadzi doświadczona instruktorka z wieloletnim i wielokierunkowym doświadczeniem oraz zamiłowaniem do tego, co robi. Zajęcia odbywają się w stałej grupie.

Program kursu obejmuje następujące zagadnienia:
– świadomość ciała
– taniec terapeutyczny
– techniki improwizacji tanecznej (konkretne metody oparte na wieloletnim doświadczeniu)
– teatr fizyczny
– ruch autentyczny (narzędzie korzystne zarówno dla performerów, jak i pasjonatów pracy z ciałem)
– kompozycja ruchu (w nurcie tańca współczesnego) – praktyka tworzenia autorskiego ruchu na bazie improwizacji tanecznej
– ruch jako forma medytacji, relaksacji
– łączenie tańca i innych dziedzin sztuki
– podstawy uwalniania głosu

Metody:
InterArt Dance (autorska metoda)
– ,,suche pędzle” (autorska metoda)
– improwizacja i symbolika ciała (metoda dr. Detlefa Kapperta)
– ruch autentyczny (metoda Mary Whitehouse)
Skinner releasing technique (metoda Joan Skinner)

Zajęcia będą odbywać się w środy w godz. 18.00-19.20 i piątki w godz. 18.00-19.30.

Warsztaty piątkowe skupiają się na kompozycji ruchu (w nurcie tańca współczesnego), z wykorzystaniem technik improwizacji tanecznej.
Warsztaty środowe – kraina kalorycznej kreatywności i celebracja ekspresji, obejmują improwizację taneczną, teatr fizyczny, ruch autentyczny i taniec terapeutyczny.

Podstawowe zagadnienia z zakresu motoryki:
– centrum ruchu a artykulacja kończyn (ciało jako całość)
– mobilizacja kręgosłupa (przepływ ruchu/energii w kręgosłupie)
– podróżowanie między podłogą a pionem
– jakości ruchowe (ciężar, napięcie, poziom, czas, dynamika, rozmiar)
– kształt/forma
– ruch continuum i staccato
– linia ruchu

Podstawowe zagadnienia dotyczące relacji ciało-umysł:
– sprzężenie zwrotne między psychiką a ciałem
– symbolika ciała i gest
– intencja/ekspresja/obecność w ruchu
– zmysły a ruch (zagadnienie przyjemności w poruszaniu się)
– kontrasty i ich integrowanie
– obrazy mentalne i poetyka ruchu
– elementy natury w ruchu
– komunikacja poprzez ruch
– praca z rekwizytem
– ruch solo, w duetach i w grupie
W ramach kursu przewidzianych jest 3-5 warsztatów pracy z głosem lub Body Mind Centering z zaproszonymi gośćmi (instruktorami z zewnątrz).

Kurs adresowany jest do osób, które mają już doświadczenie w ruchu/tańcu/teatrze/teatrze fizycznym, ale skonstruowany jest tak, że mogą korzystać z niego zarówno profesjonaliści, jak i pasjonaci oraz amatorzy.

Organizatorzy zapraszają tancerzy, osoby uczące się tańczyć, choreografów i instruktorów tańca, aktorów, osoby przygotowujące się do egzaminów na PWST, performerów, artystów wszelkich dziedzin gotowych na wysiłek fizyczny, osoby pracujące z ciałem lub chcące pracować ciałem, arteterapeutów, choreoterapeutów, pedagogów, osoby pracujące z dziećmi lub młodzieżą, osoby pracujące z osobami z niepełnosprawnością. Mile widziane są także osoby zmagające się na co dzień z bólem, chcące nauczyć się wsłuchiwać w swoje ciało i przebudzić jego potencjał. Kurs jest również otwarty dla osób niesłyszących lub niedosłyszących, pod warunkiem, że towarzyszyć im będzie zdalny tłumacz/tłumaczka języka migowego. Przeciwwskazania do wzięcia udziału w kursie obejmują: stany psychotyczne, terapia psychotropowa (wskazana jest konsultacja z lekarzem), zaawansowana ciąża i bardzo wczesny okres połogu, różnego rodzaju stany zapalne i ostre, padaczka, jaskra, aktualne i niewyleczone kontuzje, brak regularnego ruchu przez dłuższy czas. Kurs nie stanowi terapii, choć większość ćwiczeń ma działanie zarówno rozwojowe, jak i terapeutyczne. W przypadku odbywania terapii, warto uprzedzić swojego terapeutę czy terapeutkę, że planuje się wziąć udział w tych warsztatach.

O prowadzącej:

Alicja Miszczor – aktorka ruchu, tancerka, improwizatorka, doświadczona instruktorka kompozycji ruchu, improwizacji tanecznej, teatru fizycznego. Twórczyni metody InterArt Dance. Certyfikowana instruktorka hatha jogi. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Dyplomowana instruktorka choreoterapii: Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/Essen/r. Detlef Kappert). Absolwentka PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny. Od 2008 do 2015 roku tancerka EST-u u Iwony Olszowskiej. W latach 2013-2015 współpracowała z Teatrem Barakah w Krakowie. Autorka licznych spektakli i filmów tańca. Współpracuje z Fundacją Kreissau, gdzie prowadzi warsztaty dla osób z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną.

OPCJE KURSU:

Istnieją 4 opcje wzięcia udziału w kursie:
– Kurs Diamentowy (pełna wersja) – środy i piątki
Dla pełnego doświadczenia i konkretnego wejścia w proces zalecana jest ta wersja kursu.
– Kurs Srebrny (środy i dwa piątki do wyboru w trakcie 3 miesięcy trwania kursu)
– Kurs Biały (piątki i dwie środy do wyboru podczas 3 miesięcy trwania kursu)
– opcja hybrydowa (środy oraz co drugi piątek lub piątki i co druga środa podczas 3 miesięcy trwania kursu). Wersja hybrydowa dostępna jest tylko dla osób, które nie mają możliwości wziąć udziału w pełnej wersji kursu.

Organizatorzy zastrzegają pierwszeństwo zapisów dla osób chętnych na pełną wersję kursu (Diamentową). Uzyskanie certyfikatu potwierdzającego udział w kursie przewidziane jest tylko dla uczestników Kursu Diamentowego.

Koszt poszczególnych opcji kursu:

Kurs Diamentowy (zajęcia 2 razy w tygodniu/łącznie około 33 godziny warsztatów)
– cena do 10 marca: 1500 zł,
– cena po 10 marca: 1650 zł

Kurs Biały (piątki plus 2 środy do wyboru)
– cena do 10 marca: 1 150 zł.
– cena po 10 marca: 1 300 zł

Kurs Srebrny (środy plus 2 piątki do wyboru, raz w tygodniu)
-cena do 10 marca: 1 150 zł
-cena po 10 marca: 1 300 zł

Opcja hybrydowa (środy i co drugi piątek lub piątki i co druga środa)
-cena do 10 marca: 1400 zł
-cena po 10 marca: 1 550 zł

*100 zł zniżki na Kurs Diamentowy dla osób, które brały już udział w kursie
Uwaga: W przypadku trudnej sytuacji finansowej możliwa zniżka lub płatność w ratach.

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia należy kierować na adres: alataniec@gmail.com
W tytule wiadomości należy wpisać swoje nazwisko i nazwę wybranego kursu, a w treści wiadomości krótko opisać swoje doświadczenie z ruchem, oczekiwania wobec kursu oraz podać swój numer telefonu. O rezerwacji miejsca decyduje przesłana zaliczka, a nie samo zgłoszenie.

Miejsce warsztatów:

Kontakt Przestrzeń Ruchu i Tańca
ul. Szpitalna 40, I piętro, Kraków
kontaktprzestrzen.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close