Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie zaprasza na Laboratoria Kontakt Improwizacji.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Do Mazowieckiego Instytutu Kultury wracają po przerwie niedzielne spotkania w ramach Laboratoriów Kontakt Improwizacji. Spotykamy się 11, 18, 25 września. W programie spotkań warsztat Kontakt Improwizacji oraz jamy z muzyką na żywo.

Choć KI ma już 50 lat to wciąż fascynuje świeżością, nieprzewidywalnością i prawdziwością spotkania z innymi w ruchu. Od września wracamy w nowej formule: warsztat + dżem z muzyką na żywo. Warsztaty są otwarte dla wszystkich, bez względu na Wasze doświadczenie czy sprawność ruchową. To miejsce, by się zaprzyjaźnić ze sobą, ruchem i improwizacją z innymi. Jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia z KI, rekomendujemy, byś przyszła/przyszedł na warsztat przed dżemem.

Laboratoria Kontakt Improwizacji w MIK

Terminy:

11, 18, 25 września 2022

godz. 17.00–18.30 warsztat KI
godz. 19.00–21.30 jam z muzyką na żywo

Miejsce:

Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie, ul. Elektoralna 12, sala taneczna na I piętrze

Zajęcia i jam są bezpłatne. Prosimy o punktualność. Liczba miejsc jest ograniczona.

Prowadzący:

Zuzanna Bukowski – zaczęła tańczyć w wieku 4 lat i kontynuowała swoją podróż z ruchem poprzez praktyki sztuk walki, baletu, jogi, tańca współczesnego, Body Mind Centering, Axis Syllabus. Pogłębiała swoją praktykę ucieleśniania pod okiem różnych międzynarodowych nauczycieli kontaktu improwizacji i tańca współczesnego. Pasjonuje ją wzajemna zależność ciała i umysłu, którą wciąż odkrywa w swojej pracy w coachingu, IT, tańcu i jodze. Zuzanna uczy kontakt improwizacji w Warszawie, Berlinie i Tajlandii, współorganizuje festiwal Warsaw CI Flow i Thailand Contact & Movement Arts Festival oraz pracuje jako konsultantka IT, szukając równowagi pomiędzy potrzebami ciała i umysłu.

Tomasz Domański – tancerz, performer, pedagog. Tańczy od 10 lat. Od sześciu lat współtworzy kolektyw performatywny Szur-Sure, z którym występuje na scenie oraz w przestrzeni miasta w performansach site-specific oraz grupę partneringową Oddaj Ciężar. Uczy kontakt improwizacji od ponad czterech lat, facylituje jamy, prowadzi warsztaty dla dorosłych i młodzieży. W kontakcie interesuje go eksplorowanie nieskończonej ilości możliwości ruchu oraz elementów, które na ten ruch wpływają, relacja z partnerem, intencja, świadomość ciała, uwaga oraz budowanie głęboko zakorzenionego zaufania do swojego ciała.

Muzycy:

Katarzyna Tekielska – Absolwentka klasy altówki Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku oraz Koninklijk Vlaams Conservatorium w Antwerpii. Gra również na skrzypcach, śpiewa i komponuje własną muzykę. Brała udział zarówno w koncertach muzyki klasycznej, jak i tych związanych z innymi gatunkami muzycznymi. Współpracowała z zespołami, takimi jak The Frozen North (post rock), Ba Bu (autorskie aranżacje coverów na trzy głosy i looper) oraz z Emmą Bonnici (folk, pieśni tradycyjne). Na swojej ścieżce spotyka się też z artystami z innych dziedzin sztuki – tworzy muzykę do spektakli tańca (cykl performansów Po-łączeni/ Fundacja Sztuka Ciała), inspirowaną malarstwem, rzeźbą. W 2014 roku w Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprezentowała wraz z grupą artystów niezależnych cykl koncertów, w których słychać echo wystawy rzeźbiarki Marii Bartuszovej. W 2015 roku stworzyła muzykę do słuchowiska opartego na Podróży zimowej S. Barańczaka (Studium Teatralne), a w 2017, wraz z Dominiką Jarosz, muzykę do koncertu inspirowanego obrazem Angeliki Kauffmann Ariadna opuszczona przez Tezeusza (przy wystawie jednego obrazu, Łazienki Królewskie). Regularnie łączy się z tancerzami, tworząc muzykę na żywo pod improwizacje. Obecnie pracuje nad materiałem solowym. Pasjonuje się muzyką wokalną baroku, którą zgłębia pod okiem i uchem dr Agnieszki Budzińskiej-Bennet.

Phao Sanato – zakochany w ruchu wokalista, multiinstrumentalista i producent muzyczny. Od dziecka związany z dźwiękiem. Muzyka to dla niego nie tylko sposób na dekorowanie czasu. To przede wszystkim poszukiwanie wspólnego pulsu umysłów, serc i dusz. Celem jest znalezienie wspólnej drogi komunikacji. Reakcja na otoczenie i improwizacja są tym, co kocha najbardziej. Nie ogranicza się do tworzenia w obrębie jednego stylu, czerpiąc garściami ze wielu kolorów i stron świata muzyki. Podróżując po świecie i grając z kim tylko się da, rozwijał swój alfabet muzyczny wyniesiony ze szkół muzycznych i producenckich. Jedną z jego największych inspiracji jest cisza, gdyż dzięki niej można wsłuchać się w to, co mówi wnętrze. Oprócz komponowania muzyki filmowej i działalności solowej, gra z zespołami takimi jak Makiwara, Gaja oraz Jah Love Soundsystem. Ma na koncie kilkaset koncertów i długie godziny eksperymentów.

Projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie edycja III
Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM
Kuratorka: Klara Łucznik i Zuzanna Bukowski
Współfinansowanie: Miasto st. Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close