Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi organizuje otwarte warsztaty dla dorosłych i młodzieży, tancerzy i aktorów.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi organizuje otwarte warsztaty dla dorosłych i młodzieży, tancerzy i aktorów.

Termin: 20.11.2021 godz. 17.00-20.00
Miejsce: Teatr CHOREA (sala drewniana, budynek parterowy), ul. Tymienieckiego 3
Organizator: AOIA
Prowadzenie: Jakub Gontarski

Opis:
Warsztat ma na celu poprawę i rozwój koordynacyjnych zdolności motorycznych, poczucia rytmu, złożonych z ćwiczeń wspierających integrację systemu nerwowo-mięśniowo-stawowego, siłę oraz plastyczność mózgu (umysłu).

Wśród właściwości świadczących o poziomie sprawności człowieka duża rola przypada umiejętnościom koordynacyjnym ciała. Są one niezbędnymi uwarunkowaniami dla ruchu, decydującymi w znacznej mierze o efektywności naszych działań bez względu na uprawianą dyscyplinę ruchową.

Pojęcie zdolności koordynacyjnych dawniej ujmowano synonimicznie jako „zwinność”, rozumianą jako „zdolność do scalania ruchów różnych rodzajów w jedną całość oraz zdolność do szybkiego przestawiania się z jednych aktów ruchowych na inne”.

Główne elementy warsztatu to: rozgrzewka, łączenie ruchów, różnicowanie ruchów, poczucie równowagi, orientacja czasowo-przestrzenna, rytmizacja ruchów, szybka reakcja, praca na własnym ciężarze ciała, wysiłek statyczny i dynamiczny, ćwiczenia integrujące lewą i prawą półkulę mózgową, rytmizacja ciała, gry zwiększające poziom uważności i kreatywności ruchowej.

Koszt: 45 zł od osoby
Rezerwacja miejsca następuje wraz z dokonaną wpłatą na konto Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych: PKO BP SA: 56 1020 3408 0000 4402 0402 2349 [warsztat z J.Gontarskim w tytule przelewu]

Zapisy/info: scenatanca@aoia.pl

Link do wydarzenia Facebooku: https://www.facebook.com/

Szczegóły: http://www.aoia.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close