Materia w Łodzi i STUDIO2 Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Berlinie zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji „Ekologie troski w sztukach performatywnych”, która odbędzie się 20 października 2023 roku w Akademickim Centrum Designu w Łodzi. Celem konferencji jest rzucenie światła na zmieniające się warunki pracy w dziedzinie sztuk performatywnych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Ekologie troski w sztukach performatywnych
zwischen__räumen // między__miejscami

Od pewnego czasu coraz więcej organizacji artystycznych i instytucji grantowych oferuje artystom możliwość ubiegania się o wsparcie otwartych procesów pracy bez konieczności realizacji produkcji. Liczne programy rezydencyjne dają szansę, by poświęcić czas na badania artystyczne, otwarte procesy i twórczy rozwój.

Jak tego rodzaju nowe sytuacje pracy wpływają na indywidualną twórczość artystów i szerzej – krajobraz pola sztuk performatywnych? W jaki sposób w ramach zmieniających się procesów organizacje i artyści wspierają się i uczą od siebie nawzajem? Czy nowe warunki pracy wynikają z coraz bardziej naglących ograniczeń finansowych, czy wręcz przeciwnie – pomagają walczyć z prekaryzacją?

Celem jednodniowej międzynarodowej konferencji „Ekologie troski w sztukach performatywnych” jest rzucenie światła na zmieniające się warunki pracy w dziedzinie sztuk performatywnych. Konferencja odbędzie się w Akademickim Centrum Designu w Łodzi i jest otwarta dla wszystkich osób zajmujących się sztukami performatywnymi oraz zainteresowanych tematem wydarzenia. Konferencja jest zwieńczeniem projektu rezydencyjnego „zwischen__räumen // między__miejscami”, prowadzonego w 2023 roku.

Podstawowe informacje:

Termin: 20 października 2023 roku, 10.00–18.00 (w tym trzy przerwy).
Miejsce: Akademickie Centrum Designu, ul. Księży Młyn 13/15, Łódź.
Język konferencji: wyłącznie język angielski

Udział w wydarzeniu jest darmowy.

Termin rejestracji: do 10 października
Link do rejestracji: https://bit.ly/Conference_zwischen__raumen

Dostępność:
Konferencja jest rozwijana zgodnie z ideami otwartości i wsparcia. Organizatorzy pracują nad tym, aby przestrzenie i treści konferencyjne były jak najbardziej dostępne i zapraszają do kontaktu osoby mające pytania na temat dostępności wydarzenia.

Budynek Akademickiego Centrum Designu w Łodzi jest przystosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Możliwość parkowania na tyłach budynku. Możliwość wejścia od tyłu budynku. Dostępne łazienki. Dwie windy. Sala konferencyjna z miejscami dla wózków inwalidzkich oraz wyposażona w pętlę indukcyjną audio dla osób niedosłyszących.

Kontakt: materia@materialodz.pl

Projekt „zwischen__räumen // między__miejscami” powstał we współpracy Materii w Łodzi i STUDIO2 Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI) w Berlinie. Konferencję wspiera Akademickie Centrum Designu w Łodzi.

Projekt finansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close