Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

MPECV to rozległa koncepcja artystycznych praktyk performatywnych, promująca współpracę i samoorganizację oraz narzędzia rozwoju metodologii i krytycznych dyskursów teoretycznych. Uczestnicy i uczestniczki programu w krytyczny sposób korzystają z modalności znaczeniotwórczych opartych na szerokiej gamie formatów: laboratoriów, seminariów, warsztatów, grup czytelniczych i dyskusyjnych.

Program umożliwia zdobycie konkretnych kompetencji w poszczególnych dziedzinach badań i pracy, ułatwiając wprowadzenie ich do środowiska artystycznego dzięki promowaniu spotkań z artystami, badaczami, kuratorami i innymi profesjonalistami.

Studia MPECV przeznaczone są w szczególności dla osób z wcześniejszym doświadczeniem lub wykształceniem w dziedzinie teatru, tańca, performansu, sztuk wizualnych, muzyki, historii sztuki, nauk humanistycznych, zarządzania kulturą, etc., które pragną wziąć udział w projektach opartych na współpracy artystycznej i badawczej.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 20 października 2021
Data rozpoczęcia studiów: styczeń 2022

O MPECV

MPECV to autorski projekt stowarzyszenia Artea, współtworzony przez niezależne stowarzyszenie badaczy i artystów reprezentujących liczne uniwersytety i centra badawcze. Artea zakłada nierozdzielność badań akademickich i artystycznych, co przekłada się na charakter tworzonych w ramach stowarzyszenia przestrzeni dialogu, współpracy i wymiany między historykami, artystami i teoretykami

Projekt MPECV prowadzony jest przy współpracy z Universidad de Castilla-La Mancha, Reina Sofía Museum, Azala-espacio de creación, Teatro Pradillo oraz innych instytucji artystcznych.

Metodologie badań artystycznych

Organizatorzy postulują szerokie rozumienie praktyki performerskiej, integrujące procedury z różnych dziedzin twórczych, wzbogacone naleciałościami oraz hybrydami z innymi praktykami artystycznymi – stąd udział w programie twórców reprezentujących różne dziedziny artystyczne (sztuki wizualne, architektura, sztuki sceniczne) oraz badawcze (nauki humanistyczne, filologia, filozofia), gwarantujący ożywioną dyskusję interdyscyplinarną.

Program sytuuje się na przecięciu teorii i praktyki, pojmowanych nie w kategoriach opozycji lecz odmiennych wymiarów/ metodologii reprezentujących wspólną ciągłość badawczą. Organizatorów programu nie interesuje wytyczanie jasnych granic –zamiast tego skupiają się na szerokim zakresie działań, których nie można przypisać do jednej z dwóch koncepcji, i które w pewnym stopniu dotyczą ich obu, wzajemnie się dopełniając.

O student(k)ach MPECV

W dwunastu edycjach programu MPECV wzięli udział studenci i studentki z Argentyny, Austrii, Brazylii, Kanady, Kolumbii, Kuby, Chile, Danii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Islandii, Izraela, Włoch, Japonii, Meksyku, Peru, Portugalii, Portoryko, Słowenii, Hiszpanii, Szwajcarii, Turcji, Filipin, Ukrainy, Urugwaju i Wenezueli.

Wykładowcy i wykładowczynie MPECV

Kierownictwo naukowe i artystyczne: Isis Saz, Rosa Casado, Cuqui Jerez, Diana Delgado-Ureña, Leyla Dunia
Doradcy i doradczynie: José A. Sánchez, Isabel de Naverán, Victoria Pérez Royo

Zespół wykładowców i wykładowczyń w edycji 2022: Rosa Casado, Óscar Cornago, Isabel de Naverán, Diana Delgado-Ureña, Leyla Dunia, Nuria Güell, Raúl Hidalgo, Cuqui Jerez, Fernando Quesada, Victoria Pérez Royo, Anto Rodríguez Velaso, José Antonio Sánchez, Isis Saz, Jaime Vallaure, Idoia Zabaleta, Silvia Zayas i inni/e.

 Informacje praktyczne

Liczba punktów ECTS: 60
Czas trwania studiów: 1 rok akademicki (od stycznia do października 2022)
Profil studiów: badania oparte na praktyce artystycznej
Lokalizacja: Madryt
Języki wykładowe: hiszpański
Czesne: 3500,40€ (istnieje możliwość ubiegania się o stypendium)

Więcej informacji o procedurze i wymogach rekrutacyjnych
Więcej informacji o programie

Kontakt: master.pecv@uclm.es lub practicaescenicayculturavisual@gmail.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close