Anna Ilczuk i Tomasz Sadlakowski zapraszają na warsztaty z podstaw mazura szlacheckiego.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Mazur to jeden z piękniejszych polskich tańców. Wykonywany był od końca XVII wieku, poprzez XVIII oraz aż do początków XX wieku. Uwielbiali go królowie sascy i ich dwór, Telemann zachwycał się tą muzyką, a na początku panowania króla Stanisława Augusta był tańczony jako jeden z głównej trójki (polonez, menuet i mazur). Potem pod wpływem kontredansów był chętnie modyfikowany i wykonywany jako karo mazurowe. Chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą wiedzą i nauczyć tańczyć mazura.

Zapraszamy na warsztaty z podstaw mazura szlacheckiego. Nauczymy Was kroków podstawowych, hołubców, charakterystycznych figur i stworzymy prostą, ale efektowną choreografię.

Jest w Polsce tylko kilka osób, które potrafią tak tańczyć, w sposób iście szlachecki. Dlatego naszym instruktorem będzie Tomasz Sadlakowski (tancerz, choreograf, instruktor, były sędzia taneczny).

Warsztaty potrwają:

  • 1 października (sobota) 11.00–13.00, (przerwa obiadowa), 15.00–17.00;
  • 2 października (niedziela) 14.30–16.30

Razem: 6 godzin

Miejsce: DanceBook Academy, Warszawa Wola, al. Prymasa Tysiąclecia 76, sala GRANDE

W okolicy jest dworzec Warszawa Zachodnia, metro Młynów (500 m), hostel, miejsca z jedzeniem

Koszt:
– 160 zł (przy wpłacie do 10 września);
– 180 zł (przy wpłatach po 10 września);
– lub 220 zł gotówką w dniu zajęć, jeśli wcześniej zbierze się wystarczająca liczba osób

Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie zgłoszenia się na adres e-mail: kulturadawna@gmail.com oraz pełna opłata do 20 września na konto: TANART ANNA ILCZUK 43 1140 2004 0000 3902 7867 5783.
W tytule przelewu należy wpisać: warsztaty mazura + imię i nazwisko uczestnika.
Jest możliwość wystawienia faktury dla organizacji, domu kultury czy firmy. Organizator prosi o taką informację przy zgłoszeniu.

WAŻNE:
– Pamiętajcie, aby wziąć coś do picia (nawodnienia się), wygodne nieśliskie buty (ale na podeszwie, która pozwala się obrócić), a dziewczynom przydadzą się szerokie spódnice (do pracy rąk).
– Nie trzeba mieć partnera, można przyjść samemu.
– Warsztaty odbędą się, jeśli zbierze się grupa minimum 12 osób.
– Na kilka dni przed warsztatami otrzymacie maila ze szczegółami.
– Jeśli jesteście zainteresowani powiększeniem wiedzy o mazurze, to zachęcamy do zapoznania się z publikacją Tomasza Nowaka i jej pobrania: Ukazała się książka Tomasza Nowaka „Mazur/ek” – taniecPOLSKA.

W przyszłości planujemy jeszcze warsztaty „tańce kadetów Szkoły Rycerskiej”, „karo mazurowe” oraz wiele innych. Będziemy dawać znać, a dla uczestników warsztatów z mazura szlacheckiego będą zniżki na kolejne.

Do zatańczenia!

***

Tomasz Sadlakowski – tancerz, instruktor tańca, choreograf. Przygodę z tańcem rozpoczął w Zespole Pieśni i Tańca UW „Warszawianka”, w którym tańczył przez 13 lat, występując na wielu międzynarodowych festiwalach, a także w inscenizacjach tanecznych, na koncertach jubileuszowych i charytatywnych.

W swoim dorobku ma również uczestnictwo w konkursach i turniejach tanecznych, w których zdobył wiele nagród, w tym tytuł mistrzowski w V Mistrzostwach Polski w Tańcach Narodowych w 2005 roku oraz tytuł Najlepszej Pary Roku w latach 2005, 2007 i 2008.

W latach 2011–2013 sędzia główny i sędzia na Wojewódzkich Turniejach Tańców Narodowych – Małopolska i Łódzkie. Posiada uprawnienia instruktora tańca sportowego. Aktywnie uczestniczy w prowadzonych przez siebie zajęciach, lubi tańczyć i chętnie dzieli się z innymi swoją pasją.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close