Organizacja Pim Spazio Scenico Cultural Association z siedzibą w PimOff Theatre w Mediolanie zaprasza artystów sztuk performatywnych do zgłaszania projektów będących w fazie kreacji. Do 30 kwietnia 2023 roku trwa nabór do dziewiątej edycji projektu rezydencyjnego Citofonare PimOff, który wspiera twórczość artystyczną z zakresu tańca i sztuki performansu.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

O projekcie:

Citofonare PimOff ma na celu wspieranie projektów z zakresu tańca i sztuki performansu w fazie ich kreacji; umożliwia również artystom i artystkom prowadzenie pogłębionych badań w obrębie tych dyscyplin. Osoby zakwalifikowane do udziału w programie mają możliwość pracy twórczej w sprzyjających warunkach, w ramach której przygotowują nowe produkcje oraz opracowują działania promujące premierowe prezentacje na scenie krajowej i międzynarodowej. Długofalowym celem projektu jest wspieranie wymiany międzykulturowej pomiędzy krajami, w których działają instytucje partnerskie projektu. Pod koniec rezydencji organizowane są publiczne prezentacje, podczas których zespoły i artyści/artystki prezentują fragmenty swoich prac.

W ramach projektu ośrodek PimOff zapewni wybranym artystom/zespołom rezydencję artystyczną, trwającą maksymalnie 15 dni, w okresie od lutego do maja 2024 roku. Osoby biorące udział w rezydencji otrzymują możliwość korzystania z sali teatralnej i jej wyposażenia; darmowe zakwaterowanie; wsparcie finansowe do maksymalnej kwoty 3000 euro; pomoc techniczną; wsparcie organizacyjne, komunikacyjne i promocyjne. Celem rezydencji nie jest wystawienie gotowego spektaklu, lecz wspieranie poszukiwań artystycznych. To właśnie w tym duchu utrzymane są spotkania artystów i artystek z publicznością, które wieńczą rezydencję i umożliwiają wymianę obserwacji pomiędzy twórcami i twórczyniami a publicznością.

Citofonare PimOff, początkowo działający w formule otwartego naboru, skierowanego do wszystkich sektorów sztuk performatywnych, obecnie skupia się na sztuce tańca – jednym z najbardziej niedofinansowanych sektorów kultury we Włoszech. Obecna formuła naboru nawiązuje jednak do pierwotnej formy i heterogenicznego charakteru PimOff, której odzwierciedleniem jest szeroko pojęta praktyka taneczna, stanowiąca hybrydę wiedzy i sztuki oraz relacjonująca złożoność naszych czasów.

Zgłoszenia:

Zespoły/artyści mogą aplikować do programu za pośrednictwem internetowego formularza zgłoszeniowego do 30 kwietnia 2023 roku.

Pełne informacje o rezydencji i warunkach naboru, a także formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie http://www.pimoff.it/en/
Kontakt: segreteria@pimoff.it

PimOff jest członkiem dance card, sieci tańca z siedzibą w Lombardii. Współorganizatorami naboru są Fondazione Accademia Teatro alla Scala – Photo Video and New Media Course oraz Afol Moda – Afol Metropolitana – Costume Designer for Theatre and Entertainment Course. Patronat nad wydarzeniem objęły władze jednostki administracyjnej Municipio 5 w Mediolanie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close